Youtuber Nedir? Herkes Youtuber Olabilir Mi?
WPCS WPCS_VERSION

Müşteri Paneli
TÜRKÇE
WPCS WPCS_VERSION
Youtuber Nedir? Herkes Youtuber Olabilir Mi?
İYİBİRHOST BLOG

Youtuber Nedir? Herkes Youtuber Olabilir Mi?

İlk olarak söylemek gerekirse herkes youtuber olabilir evet ama herkes bu işi tutturabilir gibi kesin bir yargı sizlere söyleyemem. Her işte olduğu gibi bu işte de belirli bir yere gelebilmeniz için yapmanız gerekenler ve belirli kurallar vardır. Bilmeyenler için şunu söyleyebiliriz ki  youtuberyoutube üstünde yapılan yayınlanan videoların içerik sahiplerine denir.

Youtuber Olmak İçin Neler Yapmalıyım?
İlk olarak bir youtuber olmak istiyorsanız yapmanız gereken şey kanalınızı açmak olacaktır. Kanalınızı açtıktan sonra ne üstüne video çekeceğiniz konusun da kendinizi düşünün bulduğunuz konu hem insanlar tarafından merak edilip ilgiyle izlenen hem de sizin sevdiğiniz, başarabildiğiniz bir konu olsun ki sizler de bu işi bıkmadan usanmadan değer vererek en iyi şekilde insanlara sunabilin.

İçeriklerim Nasıl Olmalı?

Sizlere söylemem gereken şu ki asla yapmacık davranmayın. Yapmacık davranırsanız insanlarla aranızda bağ kuramazsınız ve insanlar sizleri sevmek yerine itici bulurlar. Mutlaka dikkat etmeniz bir konu ise asla birilerinin videolarını taklit etmeye kalkmayın içeriklerinizin hepsinde kendi düşünceniz ve emeğiniz olsun ki insanlar farklı şey gördüklerinde izleme olasılıkları daha da artmaktadır. Bu işte ne yapmak isterseniz ilk başladığınız zaman maalesef ki belli bir süre takipçiniz olmayabilir veya hemen izlenmeye başlamayabilirsiniz. Burada yapmanız gereken şey bu iş için azimle, yılmadan, usanmadan devam etmek ve kendinizi gösterebilmektir.

Aylık Geçimi Mi Youtube’dan Sağlayabilir Miyim?
Bu işe ilk başladığınız da bir gelir, kazanç elde etmeniz tabi ki olası bir durum değil. Fakat videolarınız izlenmeye başlandığında artık insanlar tarafından bilinip sevildiğiniz youtube üstünden bir kazanç yapıp geçiminizi sağlamanız mümkün hale gelebilir.  Bu gelir için yaklaşık olarak bu geçimi 1000 abone gerekmektedir. 1000 aboneniz ve izlenmeniz de artınca youtube üstünden başvuru yaparak para kazanabilirsiniz. Youtube üstünden farklı yollarla elde etmenizde mümkün. Örnek verecek olursak ki bir marka ile anlaştığınız da ürünlerini tanıttığınız da marka tarafından kazanç sağlayabilirsiniz.

Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Noktalar
Bir video çekip youtube üstüne yükleme yaptığınızda dikkat etmeniz gereken önemli hususlar bulunmaktadır. Bu hususlardan bazıları şunlardır; ilk olarak video çekeceğiniz ortamda ki ışık güzel olmalı ki ortam net gözüksün bulanıklık gibi bir sorunla karşı karşıya kalmayın. Aynı zaman da fazla ışık da göz yoracağı için ışık videoda ki dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan sadece bir tanesidir. Bir diğer hususa değinecek olursak sesiniz asla titrek, anlaşılmayacak derecede çıkmamalı. Günümüz de insanlar belirli bir saniye videoyu izledikten sonra kulaklarını tırmalayan bir ses olduğunda videoyu anında kapatmaktadır. Eğer ki imkanınız varsa bu iş için mutlaka profesyonel bir kamera, mikrofon ve ışık almanız önerilir.
Asla bir zaman kullanıp video yükleyip diğer zamanlar video yüklemeyi bırakmayı düşünmeyin. Youtuber olmak için düzen çok önemlidir ki her hafta belirli bir gün belirleyip aynı gün videolarınızı atarsanız takipçi ve izlenmeniz de ki artışı sizler de göreceksiniz. İçeriğinizi seçtikten sonra aynı içerikten devam etmek sizler için daha iyi olacaktır, her videoda farklı içerik yaparsanız hem profiliniz karmaşık görünebilir hem de belirli bir kitleye sahip olmakta da zorluk çekersiniz. Bir tavsiye daha verecek olursak eğer bu kesinlikle şu olur asla video atıp beklemeyin. Bir video attığınız da videonuzu paylaştığınıza dair farklı sosyal programlarda belirtin kitlenizin artmasın da yardımcı olacaktır. Arkadaşlarınız varsa eğer arkadaşlarınızla video çekmeye ağırlık gösterin.