Wordpress Site Taşıma Eklentileri
WPCS WPCS_VERSION

Müşteri Paneli
TÜRKÇE
WPCS WPCS_VERSION
WordPress Site Taşıma Eklentileri
İYİBİRHOST BLOG

WordPress Site Taşıma Eklentileri

WordPress Site Taşıma Eklentileri

Bazı nedenlerle WordPress üzerinden site taşımak isteyen kullanıcıların başlangıçta çok düşük özelliklere sahip olan hosting hizmetlerinden yararlanması nedeniyle sonrasında site trafiğinin artması sorunları ortaya çıkarır. Ancak kullanıcılar bu wordpress site taşıma eklentilerini kullanarak yeni bir WordPress hosting satın al planına geçtiği zaman kolay bir şekilde web sitesinin sorunları çözülebilir.

WordPress Site Taşıma Neden Gereklidir?

Genellikle WordPress ile ilk defa çalışacak olan kullanıcılar web sitelerinin kurulması sırasında en düşük özelliklere sahip olan hosting paketlerinde tercih eder. Ancak ilerleyen zamanlarda web sitesi üzerindeki trafiğin genişlemesi artık daha özellikli bir hosting paketini geçiş ya da farklı bir hosting sağlayıcısı seçmenin gerekliliğini gösterir.

WordPress site taşıması ya da web sitesi web site sunucularının değiştirilerek canlı bir sunucuya geçilmesi için site taşıma işlemlerinin gerçekleştirilmesi gereken site taşıma işlemleri yapılandırılması konusuna bilgili olan bireyler için farklı şekillerde de taşınabilir. Ancak bu konuda bilgisi olmayan kişilerin site taşıma eklentilerini tercih ederek kolay bir şekilde eklentilerden faydalanması mümkündür.

Duplicator

Internette sunulan en popüler WordPress site taşıma eklentileri arasında dublicator yer alır. Yedekleme işlemleri ve taşımaları konusunda büyük bir çözüm sağlayan dublicator çeşitli kullanıcılar tarafından bahsedilir. Taşıma sürecinin oldukça basit olduğu güvenli olduğu ve hızlı olduğu seçilmesini en önemli nedenleridir.

Aynı zamanda alan adları ve WordPress hosting satın al  işlemleri konusunda taşıma yapılması sırasında herhangi bir aksama olmayacağını da garanti ettiği için dublicator sıklıkla tercih edilir. Ücretsiz versiyonuna sahip olan duplicator aynı zamanda yıllık ödeme ile ücretli sürüm de sunmuştur.

BackupBuddy

Site açısından oldukça özel bir veri ekleme eklentisi olan kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda günlük, haftalık ya da aylık olarak yedekleme planlaması yapılmasına izin verir. Böylelikle BackupBuddy ile alınan yedeklerin yeni web sitesine taşınması kolay olur.

BackupBuddy eklentisi aynı zamanda yedek verilerin depolanması açısından bulut depolama araçları sunarak kullanıcılarına birçok alanda kolaylık sağlar. Bunun yanı sıra yedek verilerin e-posta adresini direkt yollanması sayesinde verilerin depolanması yedeklenmesi konusunda tam bir güvenlik alanı oluşur.

Bu özel özelliklerin yanı sıra eklentisinin ücretsiz olmadığı bilinir. Ancak ömür boyu lisans imkânı sayesinde yalnızca bir kere lisansı alarak sürekli olarak eklenti kullanmak mümkündür. Backupbuddy eklentisinde aynı zamanda web siteye taşımak yerine kopyalama ve geri yükleme imkânı da mümkün olduğu için sıklıkla tercih edilir.

Migrate Guru

WordPress hosting satın al  site taşıma işlemlerini basitleştirilmesi için geliştirilen eklentisi web sitelerin adını kendi sunucusu üzerinde işledikten sonra sitenin taşınması konusunda büyük oranda yardım sağlar. Bu yöntem sayesinde site taşıma hizmeti konusunda veri kaybı minimum seviyeye düşecektir.

Migrate guru eklentisi sayesinde yalnızca 1 Gb’lık veriyi 30 dakikadan daha az bir sürede taşımak mümkün olur. Üstelik bu eklenti büyük ve veritabanlarına sahip olan web sitelerinin taşımak amacıyla tasarlandığı için işlem kısa sürede gerçekleştirilecektir. Site taşıma işlemi sırasında e-posta aracılığı ile sürekli olarak bilgi sahibi olmak site taşıma işlemini takip etmenin en etkili yoludur.

VaultPress

Ücretli bir eklenti olan sürpriz kullanıcılarına Premium WordPress site taşıma hizmeti sunar. Aylık olarak kullanıcılarına ücretlendirme yapan VaultPress yükleyerek yedekleme süreci için birçok kullanışlı özellik sunar. Aynı zamanda geliştirilmiş çeşitli özellikleri sayesinde web site taşıma işlemi sorunsuz bir şekilde gerçekleşir. Aynı zamanda spam ve kötü niyetli yazılım saldırıları açısından önemli bir eklenti olan Vaultpress her anlamda tam bir güvenlik sağlar.