WordPress SEO Eklentileri
WPCS WPCS_VERSION

Müşteri Paneli
TÜRKÇE
WPCS WPCS_VERSION
WordPress SEO Eklentileri
İYİBİRHOST BLOG

WordPress SEO Eklentileri

WordPress için geliştirilmiş; kolay ve hızlı bir şekilde SEO (arama motorlarında optimizasyon) için ayarlar yapmamıza olanak sağlayan eklentidir. Bu eklenti sayesinde basitten zora ayarlama yapmak artık çok daha kolay bir hal almış durumda.

Yoast SEO

Yoast SEO, tek bir kod yazmanıza gerek kalmadan internet sitenizi arama motorları için uyarlamanıza yardımcı olan Joost de Valk tarafından oluşturulan ücretsiz bir WordPress eklentisidir. Sitenizi Google gibi arama motorları için uyarlamanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda sitenizin içerik kalitesinin arttırılması ve güncellenmesi konusunda da yardımcı olur.

Rank Math

Birden fazla SEO eklentisinin yaptığı işi yapmaya yarayan bir araç olarak karşımıza çıkıyor. Bu eklenti aynı zamanda kurulumu esnasında diğer SEO eklentilerinden yararlanmanıza ve destek almanıza olanak sağlıyor. Çok kullanışlı olmasının yanı sıra ücretsiz bir WordPress SEO eklentisidir.

All in One SEO Pack

Yoast SEO’nun muadili şeklindedir. İki milyonu aşkın WordPress kullanıcısı tarafından kullanılmaktadır. Yoast SEO gibi içerik düzenlemelerine yardımcı olmaz bu konuda da ondan ayrılır. Eğer içerik düzenleme de yardım arıyorsanız bu eklenti sizin için uygun değildir. Sosyal medya grafikleri ve başlık gibi düzenlemeleri yapmak istiyorsanız işte o zaman bu eklenti tam size göredir.

SEMRush

Bu eklentinin rakiplerinizi analiz etme durumu oldukça güçlüdür. Anahtar kelimeler saptanırken hem sizin sitenizi hem de rakiplerinizin sitelerini tarar. Anahtar kelime odağında en iyi on sonucu bulmanıza da yardımcı olur.

Broken Link Checker

Arızalanmış ve bozuk durumda olan bağlantılarınızı tespit ederek onların bakımını ve onarımını yapar. Arka planda tüm zamanlı olarak çalışarak iç ve dış hatlarda sitenizin işlevsel durumunu tarar ve analiz eder.

Google Keyword Planner

Google, kendisine reklam veren sitelere bu hizmeti ücretsiz olarak sunar. Bu eklenti büyük işletmelerden ziyade kurumsal olmayan yerel ve küçük işletmeler için kullanıma daha elverişlidir. Kullanmanız için başka bir eklenti ya da program gerektirmez.

Squirrly SEO

Açıklama, başlık ve sosyal medya grafiklerinin yönetimi gibi durumları kapsar. Daha gelişmiş özellikleri ise Premium modelinde vardır. Bu nedenle yeterli bütçeyi ayırabilecek büyük firmaların Premium modelini kullanması tavsiye edilir.

SEOPress

Reklamsız kullanıma uygun, her yönüyle rahatlıkla kullanabileceğiniz bir WordPress SEO eklentisidir. Ziyaretçileri izleyebilir, SEO’ya uygun yayınlar yapabilirsiniz bu eklenti sayesinde.

SEO Framework

Yoast ve benzerlerinin aksine daha fazla ve daha iyi özellikler için herhangi bir ücret talep etmez. Bu yönüyle de daha kullanışlıdır ve daha çok tercih edilir. Diğer benzer eklentiler anahtar kelimelere odaklanırken SEO Framework daha çok konuya odaklanır ve doğal yazım işlevi sunar.

MonsterInsights

Eğer internet sitenizin SEO stratejilerini geliştirmek istiyorsanız bu eklenti tam size göre. Sitenize gelen ziyaretçilerin hangi siteden ya da nereden geldikleri, en popüler içeriğinizin ne olduğunu ve kullanıcılarınızın internet sitenizde ne yaptığını görmenizi sağlayan kullanışlı ve amacına uygun başarılı bir eklentidir. Eğer sizde bu konuları öğrenmek ve takip etmek istiyorsanız bu eklentiyi kullanmanız tavsiye edilir.

WP Rocket

Piyasada bulunan en iyi ve en gelişmiş hatta belki de en kullanışlı WordPress eklentisidir diyebiliriz. Bir önbellek ekletişi olmasına karşın bir SEO eklentisi değildir. Buna karşın internet sitenizin hız faktörü önemli bir durum olduğu için bu eklentiyi kullanmanız faydanıza olacaktır.

Hangi SEO Yardımcısını Kullanmalısınız?

Hangi SEO yardımcısını kullanacağınıza ihtiyaçlarınıza ve amaçlarınıza göre karar vermeniz gerekir. Siz de sitenizin ihtiyaçlarını, hedeflerini ve amaçlarını belirleyin. Hemen ardından bu belirlediğiniz durumlar için yapılmış SEO eklentilerini kullanmaya başlayın.