WordPress Neden Tercih Edilir?
WPCS WPCS_VERSION

Müşteri Paneli
TÜRKÇE
WPCS WPCS_VERSION
WordPress Neden Tercih Edilir?
İYİBİRHOST BLOG

WordPress Neden Tercih Edilir?

Son zamanlarda en çok merak edilen konulardan biri wordpress’in neden tercih edildiği yönünde oluyor. Web üzerinde dijital bir ortam oluşturmanız ve dizin kısmında yayınlanmasına yardımcı olmanızı sağlar. Etkin bir çalışma prensibi gösterdiği için tercih edilmesi gereken sistemlersen biridir. İçerik oluşturma konusunda da etkin bir başarıya sahiptir.

CMS’nin kaliteli olması demek tecrübe ve teknik bilgi olmadan kendi içeriğini oluşturabiliyor olman demektir. Aynı zamanda içeriklerini yönetebiliyor ve yayabiliyor olması iyi bir CMS özelliği taşımaktadır. CMS’ler arasında en yaygın olan ve en çok tercih edilen programlardan biri olan WordPress neden tercih edilir sorusunun cevabı aşağıda verilmiştir. Pek çok avantajı ve kolaylığı ile insanlar tarafından çok yaygın olarak kullanılmaya başlandı. Gün geçtikçe daha da yaygın olacak şekilde devam ediyor.

WordPress Nedir?

WordPress içerik yönetim sistemlerinden biridir. En popüler yönetim sistemleri arasında yer almaktadır. Kolay bir kullanıma sahip olmasından dolayı blog oluşturmak ve web sitesi açmak isteyen kişilerin tercih ettiği araçlar arasında yer almaktadır. Worldpress’te 2 farkı yöntem platform yer almaktadır. Bunlar arasında uygun olanı tercih etmek gerekir. WordPress.com ve wordpress.org gibi platformlar dikkat çeken ortamlar arasında yer almaktadır.

Son zaman arayacak fazla tercih edilmeye başlanmıştır. Kolay bir kullanım sağlamasından kaynak olarak yeni site açmış olan kişiler için son derece iddialı olan yöntemler arasında yer almaktadır. Site yönetim sistemi olduğu için kişinin kendini geliştirmesine çok büyük bir fayda sağlamaktadır. Sitenin çok daha başarılı bir hale gelmesine de yardımcı olmaktadır. Uzun süreli bir kullanım için ideal olmaktadır. Özellikle blog siteleri için çok ideal site yönetim sistemlerinden biridir.

WordPress.com

Ayrı bir hosting platformu oluşturmak isteyen kişiler tarafından tercih edilen bir hizmettir. Ücretsiz olarak otomatik yedekleme ve destek kampanyalarından yararlanmak mümkün olacaktır. Aynı zamanda güvenlik hizmetleri de sağlamış oluyor. Web siteleri ve temel bloglar için son derece uygun hizmet alanlarından biridir. Eklenti ve tema oluşturmak isteyen kişiler için de ücretsiz bir hizmet vermektedir. Özellikle yeni bir web sitesi açan kişilerin mutlaka tercih etmesi gereken yönetim sistemleri arasında yer almaktadır. Özelleştirme işlemini gerçekleştirmek için tanımlanmıştır. Fakat bunun üzerinden e-ticaret gerçekleştirmek son derece sınırlıdır.

Gelir elde etmek için wordpress.com kullanan kişiler hemen bırakmalıdır. Çünkü bu alandan gelir elde etmek mümkün değildir. Aynı zamanda üyelik yapılması sonucu hesap oluşturmak da mümkün olmayacağı için bu konuda da büyük bir talihsizlik söz konusudur. Aynı zamanda bu site dâhilinde kendi eklentilerinizi ve temalarınız eklemek gibi bir durum söz konusu olmaz. Tamamen bu hizmetin verdiği imkânlar doğrultusunda tercihlerde bulunmak gerekiyor.

WordPress.org

Bir marka talep edilmiş olan yazılımlar alana yüklenir. Bu durum genellikle esneklik oluşturan durumlardır. Manuel olarak gerçekleştirilen bu işlemleri tercih ederek esnek bir yapıda kullanım imkânına sahip olmak mümkündür. Kullanımını sağlamak için mutlaka teknik bilgiye ihtiyacınız olacaktır. Aynı zamanda bu sistem içerisinde güncelleme ve güvenlik gibi durumlar tamamen kişinin kontrolünde olacaktır. Bu sebeple kullanıcıya çok büyük bir iş düşmektedir. Ayrıntılı bilgi ve araştırma sonucunda kullanımı mümkün olacaktır. Bu sistem üzerinden de gelir elde etmek mümkün değildir. Bu sebeple gelir elde etmek amacıyla kullanan kişilerin mutlaka bırakması gereken sistemlerden biridir. Bilgi yayma ve başka bir amaç uğruna tercih edildiği zaman büyük bir kolaylık imkânın sağlasa da gelir elde etmek isteyen kişiler için hiç uygun değildir. Fakat iyi bir yönetim sistemi olmaktadır.