WordPress Hosting Nedir? Niçin Kullanılır?
WPCS WPCS_VERSION

Müşteri Paneli
TÜRKÇE
WPCS WPCS_VERSION
WordPress Hosting Nedir? Niçin Kullanılır?
İYİBİRHOST BLOG

WordPress Hosting Nedir? Niçin Kullanılır?

WordPress Hosting hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir sorusunun yanıtı merak edilen bir konudur. Şuan Dünya’da oldukça popüler olan WordPress hiç bir bilgiye sahip olmayanların bile rahatlıkla kullanabileceği bir blog veya web sitesi oluşturma sistemidir. Tüm web siteler içerisinde %35.6’lık orana sahip olan WordPress siteleri arasında en bilindik olanları: Disney Company, New York Times ve Microsoft gibi global şirketlerdir. WordPress’in en çok tercih edilme nedenleri arasında çok çeşit temaya ve işlevsel bir web sitesi için tüm donanıma sahip olması yer alır.

WordPress Hosting’in Tercih Edilme Nedenleri

Her web sitesi gibi WordPress siteleri de desteklenmez ve optimizasyon işlemlerinden geçmez ise yeteri verim alınmaz. Kaliteli bir hosting hizmeti alınması web site kalitesini de arttıracaktır. Web sitesinde yükleme sorunları, işlevsellik sorunları gibi belli başlı sorunlar ortaya çıkabilir. Tüm bu sıkıntılar web sitesine gelecek olan ziyaretçileri olumsuz yönde etkileyecektir.

Müşteriler memnuniyetsiz ayrılacak ve bu da satış oranını düşürecektir. WordPress’in yayınlandığı ilk günden itibaren Turhost.com en iyi hosting hizmetini sunarak web sitelere kaliteli bir alan sunmaktadır. Peki, WordPress Hosting paketi nasıl alınır ve alırken nelere dikkat edilmesi gerekir?

WordPress Hosting Paketi Nasıl Alınır? Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Bu noktaya kadar WordPress ve WordPress Hosting hakkında bilgiler sunduk. Şimdi ise WordPress Hosting paketi nasıl alınır ve nelere dikkat etmek gerekir sorularına yanıtlar verilmesi gerekir. İlk önce sitenin ihtiyaçları net bir şekilde bilinmesi gerekir. Buna göre WordPress Hosting hizmetinden yararlanırken önceliklere göre hizmet alınır.

Hız, güvenlik, optimize oranı ve güncelleme gibi çeşitli konuları ele alan hosting hizmeti sayesinde web site kalitesi arttırılır. Site içeriği bilinmesi gerekir. Küçük işletmeler için daha az alana ihtiyaç duyulsa da büyük işletmeler için alan genişleyecek ve sunucu verimliliği de artacaktır.

Site içeriğinin ne kadar olduğunu WordPress kontrol panelinde yer alan “Araçlar” menüsünde yer alan “Site Sağlığı” bölümündeki “Bilgi” > “Dizinler ve Boyutlar” > “WordPress Dizini Boyutu”  seçeneğinden öğrenilebilir.

Web Sitesi Hızlandırmak İçin WordPress Hosting Kullanımı

Kaliteli bir WordPress web sitesi için hız önemli bir yere sahiptir. WordPress Hosting hizmeti sayesinde web sitesinin olağan hızı arttırılabilir. Hem ekonomik hem de en güvenilir yöntemlerden biridir. Web sitesinin yavaş yüklenmesi, açılmasında gecikme yaşanması gibi sorunlar ziyaretçiler açısından olumsuz etkilere neden olur.

Web Site Güvenliği ve Uptime Oranı

Günümüzde en çok saldırıya uğrayan içerik yönetim sistemleri arasında yer alan WordPress web siteleri güvenliğini arttırmak için WordPress Hosting hizmetinden yararlanılır. Her türlü saldırıya karşı optimize edilmiş tüm sunucuları bunun için uğraşır. Bu sunucuların web site üzerinde yer alan güvenlik açıklarını bulup onarması önemli bir yere sahiptir.

Web site üzerinde çeşitli onarımların yapılması gerekebilir. Depolama sunucusunda meydana gelen bir hasar veya güncellemelerin yapılmaması gibi durumlarda web site kalitesi düşer. Sürekli ziyarete açık olan site verimi düşer. Bunların önüne geçmek için ise uptime oranının dikkate alınması gerekir. Bu oran sitenin erişilebilirlik oranı yüzdelik olarak verir.

İyi bir erişime sahip web site için bu oranın %99’un altında olmaması gerekir.  Güncelleme işlemleri de bir web site için olmazsa olmaz özellikler arasında yer alır. WordPress Hosting paketi kapsamında kolaylıkla WordPress web sitesi kurulumu sağlanır. Web sitelere en uygun web temaları ve eklentileri mevcuttur. WordPress Hosting paketi almakta artık  çok daha kolaydır.