Windows Sanal Sunucu
WPCS WPCS_VERSION

Müşteri Paneli
TÜRKÇE
WPCS WPCS_VERSION
Windows Sanal Sunucu
İYİBİRHOST BLOG

Windows Sanal Sunucu

Sunucular internet sitelerinin hosting alanlarının konumlandırılmasında kullanılır. Aynı zamanda çeşitli veri saklama işlemleri için de yine Windows sanal sunucu işlemlerine ihtiyaç duyulur. Normal şartlar altında sanal sunucular bir fiziksel sunucunun bölümlere ayrılmış hali olarak ön plana çıkar. Aynı zamanda sanal sunucu bir fiziksel disk üzerinde bulunan bağımsız işletim sistemlerini ifade eder.

Fiziksel sunucularda sistem kaynaklarının paylaşımı yoktur. Sanal sunucu ise bağımsız alanlara ayrıldığından dolayı her sanal sunucunun kendine özel kaynakları bulunur. Bu nedenle de sistemin daha verimli kullanılması gündeme gelir. Kaynakların daha verimli kullanılması aşamasında bu sistemler tercih edilir.

Hangi Alanlarda Sanal Sunucular Kullanılır?

Sanal sunucuların kullanımı aşamasında bazı niteliklerin bulunması gerekir. Her şeyden önce sanal sunucuların en sık kullanım alanlarının başında internet sitelerinin alan adı barındırma sistemleri gelir. Fiziksel bir sunucu kiralamak bazı zamanlar pahalı gelebilir. Bu nedenle birçok küçük internet sitesi maliyetleri daha düşük olduğu için Windows sanal sunucu sistemlerini tercih eder.

Bunun yanında sanal sunucu çözümleri daha çok e posta hizmetleri web hizmetleri ve veri barındırma hizmetleri için tercih edilir. Fiziksel bir sunucu kullanmak kaynakların verimsiz kullanımına neden olduğundan dolayı günümüzde sanal sunucu kiralama hizmetleri daha fazla tercih edilen yöntemler arasında bulunur. Son zamanlarda önemli bir hizmet olarak ön plana çıkar.

Sanal Sunucu Avantajları

Sanal sunucu kullanmanın şirketlere birçok faydası bulunur. Her şeyden önce fiziksel sunuculardan daha az maliyetler söz konusudur. Bunun yanında sanal sunucu kullanımı ile birlikte fiziksel donanım kaynaklarının daha iyi bir şekilde paylaşımı mümkün olur. Windows sanal sunucu kullanmanın avantajlarından birisi de bağımsız bölümlere duyulan ihtiyaçtır.

Firmamız sanal sunucu hizmetleri ile sizlere bu tür faydaları sağlar. Aynı zamanda sanal sunucu hizmetlerinin temini aşamasında güvenle firmamız avantajlarını elde edebilirsiniz. Güvenlik ve kararlılık sunan sistemlerimiz sayesinde verilerinizin saklanması daha iyi hale gelir. Sanal sunucu ile işletmenizin tasarruf etmesi aşamasında daha önemli artılar sağlarsınız. İşletme maliyetlerinin düşük seviyelere getirilmesi aşamasında firmamız sanal sunucu çözümlerini tercih edebilirsiniz.

Sanal Sunucu Özellikleri

Sanal sunucular bir fiziksel disk üzerine kurulu olan birbirinden bağımsız alanları ifade eder. Sanal sunucular bireysel kullanıcılar tarafından da tercih edilebilir. Fakat genellikle belirli büyüklükte işletmelerde bu tür sunucu çözümleri kullanılır. Her ayrı sanal sunucu biriminin kendine has sistem kaynakları bulunur.

Bunun yanında Windows sanal sunucu sistemlerinin saldırılara karşı korunaklı olması mümkün olur. Her ne kadar ana fiziksel cihaza yapılan saldırılar diğer sanal sistemleri de etkiler. Fakat fiziksel sunucu üzerinde bulunan yapıların birbirinden bağımsız olması nedeni ile yan sanal sunucuların birbirini etkilememesi durumu görülür.

Sanal Sunucu Kiralama Hizmetleri

Firmalar genellikle sanal sunucu kiralama hizmetini tercih ederler. Aynı zamanda kendi fiziksel sunucusu olan firmalar bu tür hizmetlerin yanı sıra sanal sunucu oluşturarak farklı birimlerin işlemlerini kontrol altına alır. Sonuç olarak Windows sanal sunucu işlemlerinin kiralanma ya da oluşturulma yolu ile işleri daha kolay hale getirmesi mümkün olur.

Bu tür hizmetlerin temini aşamasında firmamız hizmetlerini kullanabilirsiniz. Sizlere uygun fiyatlara sanal sunucu sistemlerinin temini yaparız. Aynı zamanda sistemlerimizin kullanılması aşamasında ihtiyaç duyduğunuz güvenlik detayları da firmamız sayesinde yerine getirilmiş olur. Siz de başarılı hizmetlerin temini aşamasında firmamızdan destek alabilirsiniz. Son zamanlarda müşteri odaklı çalışmalarımız ve aynı zamanda kaliteli sistemlerimiz nedeni ile tercih edilen bir firma olarak ön plana çıkarız. Siz de bu tür kiralama hizmetleri için firmamız hizmetlerini satın alabilirsiniz.