Web Sitesi Nasıl Daha Güvenilir Gösterilir? Formülleri Nelerdir
WPCS WPCS_VERSION

Müşteri Paneli
TÜRKÇE
WPCS WPCS_VERSION
Web Sitesi Nasıl Daha Güvenilir Gösterilir? Formülleri Nelerdir
İYİBİRHOST BLOG

Web Sitesi Nasıl Daha Güvenilir Gösterilir? Formülleri Nelerdir

Teknolojinin ilerlemesi sayesinde aranan pek çok bilgi, ürün ya da çeşitli hizmetler, aynı anda birçok insana ulaşır. İmkânların geniş olduğu internet yelpazesinde insanlar daha çok güvenilir bilgi veren siteler aramaya çalışır. Bu bakımdan, web sitesine sahip olanlar, sitenin daha güvenli ve doğru bilgi veren bir site olduğunu ön plana çıkarma ihtiyacı duyabilirler. Siteyi ziyaret edecek olan kişilerin ve sitesinden bilgi alırken, güvenilir bir site olduğunu düşünmesi ve güvenmesi için, bazı detaylara dikkat etmek gerekir. Web sitesini daha güvenli göstermek ve ziyaretçileri etkileyebilmek için, bazı kuralları uygulamak şarttır.

Web Sitesinin Görünümünü Dikkat Çekici Hale Getirmek

İlk etapta site görünümü çok önemlidir. İlk bakışta güvenilir bir imaj sergilemek, daha fazla ziyaretçi kazandırır ve ilgi çeker. Karmaşık olmayan, anlaşılır ve sakin görünümlü bir site, her zaman pozitif bir etki yaratır. Aynı zamanda son yıllarda önem kazanan, sitelerin mobil uyumlu olmasıdır. Bu özelliği de dikkat ederek, mobil uyum sağlanmalıdır. Mobil bağlantısı olmayan siteler, müşteride beklenti düşüklüğü ve güven sorunu yaratabilir. Bunların hepsi göz önüne bulundurularak, web sitesi, sorunsuz olmalı ve tüm tarayıcılar da görünümü ile dikkat çekmelidir.

Web Sitesine SSL Yüklemek

SSL sertifikası, web sitesi olanlar için çok önemlidir ve mutlaka siteye yüklenmesi gerekir. Sitenizi ziyaret eden ve bu sertifikayı göremeyen kişiler, güvenli bulmaz ve güvenlidir değil olarak işaretleme yapar. SSL sertifikasının yüklenmesi, kullanıcının, internet sitesinin güvenli olduğunu belirten yeşil kilit simgesini görmesini sağlar. İnternet kullanıcılarının sıklıkla aradığı bir simge olan yeşil kilit, web sitesinde güvenli gezinti yapılmasını sağlar.

Kullanıcı Onaylarını Web Sitesi Ziyaretçileri İle Paylaşmak

Sitenizi gezen ve merak eden insanlar için, site hakkında oy kullanan kişilerin yaptığı olumlu yorumları, sitede paylaşmak, güvenilirlik açısından son derece önemlidir. Bu ziyaretçiler için olumlu fikirler oluşturur ve sitede daha rahat gezinti yaparlar. Sosyal kanıt yani; site puanı ve yorumları, her zaman çok önemlidir. Sitenin hizmeti, ürünleri ve site hakkındaki bilgilerin paylaşması, her zaman web sitesini ön plana çıkarmayı sağlar. Yorum ve puanlar mutlaka gerçek olmalı ve bu kriterler, öncelikli tutulmalıdır.

Web Sitesinde Güvenilir İçerik Sunulması

Bir web sitesinin kurulma amacı hangi konuda olursa olsun, siteleri gezen ve merak eden kişilerin en önemli amacı, bilgi toplamak ya da merak ettiklerini öğrenmektir. Sitenizi ilk defa ziyaret eden biri, yaptığınız yayınlara ve bilgilerin doğruluğuna önem verir. Bu sitenin güvenilirliğini yükselten bir durumdur. Tamamen kendine has ve yüksek kalitede bilgi vermeye dikkat edilmelidir.

Kaliteli Müşteri Hizmeti Sunmak

Web sitelerinde ki en önemli nokta, mutlaka iletişim kanallarının olmasıdır. Müşterilerin ürünler hakkında bilgi edinmesi ya da merak ettiklerini sorması için, iletişim bilgilerinin olduğu bir sayfa eklenmelidir. Müşteriyle ilgilenen ve soruları hızlıca cevaplanan web siteleri, her zaman güvenilir bir imaja sahip olur.

Çok Fazla Reklam Yayınlamamak

Son dönemlerde daha fazla gelir elde edebilmek için, pek çok sitede reklama ağırlık verilmiştir. En az reklam yayınlamak, her zaman doğru olandır. Çok fazla reklam, güven kaybına sebep olur. Sirkeli reklam yayınlanması, ziyaretçilerin ilgisini dağıtır ve siteyi tekrar ziyaret etmek istemezler.

Blog Yazıları Yayınlamak

Sitemizde sürekli aktif olan bir blog bölümü olması hem faydalıdır, hem de merak uyandırır. Siteyi daha güncel gösteren bloglar, hem daha fazla iletişim olanağı sağlar, hem de web sitesini popüler hale getirir.