Web Siteleri İçin Word Push Notification ve Avantajları Nelerdir?
WPCS WPCS_VERSION

Müşteri Paneli
TÜRKÇE
WPCS WPCS_VERSION
Web Siteleri İçin Word Push Notification ve Avantajları Nelerdir?
İYİBİRHOST BLOG

Web Siteleri İçin Word Push Notification ve Avantajları Nelerdir?

Telefon kullanıcıları anlık bildirim sistemini yakından tanır. Bu sistemin web tarayıcılarda da uygulanmasını sağlayan eklentiye Word Push Notification eklentisidir. Web’den herhangi bir bildirim göndermek için Word Push Notification dışında başka herhangi bir uygulamaya gerek yoktur. Hem tek başına bu özelliği sağlaması hem de anlık bildirim sağlaması nedeniyle Word Push Notification web sitesine sahiplerine büyük bir kolaylık sağlıyor.

Push Notification ve Word Push Notification Arasında Ne Fark Vardır?

Push Notification telefon kullanıcılarına farklı nedenlerden dolayı gelen uyarıların görüntülendiği ekran anlamına gelir. Pop up ve çeşitli uyarıların gelmesi için, bu uygulamanın telefonda indirilmiş ve arkada çalışıyor olması gerekir. Telefonunuza kurduğunuz bu uygulamaya aynı şekilde bildirim göndermesi için izin vermeniz de gerekiyor. Böyle bir işlevin web tarayıcısında da işlemesi için, sayılan tüm bu özelliklerin eklentide yer alması şarttır. Ama eğer web tarayıcınıza Web Push Notification eklerseniz bu zorunluluktan kurtulursunuz.

Web Push Notification’ın Çalışma Biçimi

İnternette gezerken herhangi bir sitenin size bildirim göndermesi için bir izin metni ile karşılaşabilirsiniz. Bu mesaj Web Push Notification’ın çalışma biçiminin ilk aşamasıdır. Eğer web sitesi sahibi olarak siz de bu mesajı onaylarsanız, size bildirim göndermek isteyen site için Web Push Notification abonesi olmuşsunuz demektir. Siz bunu kabul edip sitenin abonesi olunca site açık olmasa bile size her zaman bildirim gönderebilir.

Web Push Notifiation Neden Avantajlıdır?

Bu tarz bir uygulama geliştirmek maliyetli ve masraflı olabilir ve bunun dönüşünü almanı da uzun sürebilir. Ancak Word Push Notification size büyük bir zaman ve maliyet tasarrufu sağlar. Bu sistemdeki en önemli avantajlardan birisi kullanılırken bahsi geçen web sitesinin görüntülenmesinin gerekmemesidir. Böylece akıllı telefonlardaki web sitelerinin arka planda açık olması gerekliliği ortadan kalkmıştır.

PC Kullanıcılarına Erişme İmkânı

Bugün akıllı telefon kullanımı PC kullanımından çok daha yaygındır. Ama halen hatırı sayılır miktarda PC kullanıcısı da vardır. Word Push Notification sayesinde hem mobil cihaz hem de bütün PC kullanıcılarına erişmeniz mümkündür. Kullanıldığı web tarayıcıları ortak olduğu için böyle bir imkân da vardır.

Kullanıcılara Hızlı Geri Dönüş İmkânı

Web Push Notification bütün kullanıcılara herhangi bir ek sayfa açmadan erişme ve bu sayede kullanıcıların hızlı bir şekilde geri dönüşünü sağlama imkânı demektir. Potansiyel bir kullanıcı herhangi bir uyarı ile karşılaştığında anında geri dönüp mesaja doğrudan yanıt verebilir. Yanıt vermek istemediğinde ya da bunu reddettiğinde de herhangi bir sayfa açması ya da kapatması da gerekli değildir. Bu açıdan çok pratik bir şekilde geri dönüş sağlaması da en önemli avantajlarından birisi haline gelir.

Güvenli ve Hızlı

Web Push Notification hem çok hızlı, hem de çok güvenilir bir eklentidir. Web sitesi sahibine çok faydalı ve işlevsel imkânlar sunar. Eğer bir web sitesi sahibi kullanıcılarına ve potansiyel müşterilerine bir mesaj iletmek isterse bu mesajlar genelde spama düşer ve asıl muhatabına ulaşmaz. Spam kutusu da sürekli kontrol edilen bir kutu değildir. Kısa bir süre içerisinde mesaj güncelliğini ve etkisini yitirir. Web Push Notification mail gönderme zorunluluğunu ve bunların okunması için kullanıcının spam’a girmesini beklemeyi ortadan kaldırır. Herhangi bir mailleşme durumu olmadan bildirim gönderip geri dönüş sağlamayı kolaylaştırır. Bu da web sitesi sahipleri için çok kullanışlı, hızlı, avantajlı ve güvenilir bir uygulama olmasını sağlar.