Uygun Fiyatlı Bulut Sunucu
WPCS WPCS_VERSION

Müşteri Paneli
TÜRKÇE
WPCS WPCS_VERSION
Uygun Fiyatlı Bulut Sunucu
İYİBİRHOST BLOG

Uygun Fiyatlı Bulut Sunucu

Uygun fiyatlı bulut sunucu kullanmak istiyorsanız bulut sunucu satın almak yerine kiralamaya işlemini yapabilirsiniz. Bulut sunucu kiralama işlemi aylık veya yıllık olarak kiralanabilir. Böylelikle satın almak durumunda kalmadan bir bulut sunucusuna sahip olabilirsiniz.

Firmaları takip ederek kampanyalardan, indirimlerden yararlanarak da uygun fiyatlı bulut sunucu kiralayabilir ya da satın alabilirsiniz. Bulut sunucular birçok iş alanında size kolaylık sağlar. Bulut sunucusunun alt yapısında yer alan uygulamaların kullanabilirsiniz isterseniz uygulamaları kaldırabilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Bulut Sunucuların Avantajları Nelerdir?

Uygun fiyatlı bulut sunucu aldıktan sonra kolay bir kurulum ile kullanmaya başlayabilirsiniz. Bulut sunucular birçok sunucunun bir araya gelmesi ile oluşur. Bu sebeple sistemde yer alan bir sunucunun arızalanması halinde bulutta yer alan diğer sunucular devreye girer ve siteniz kullanılmaya devam eder. Bulut sunucu, yedekli bir sistem sayesinde yük dengelemesi yapılır.

Sistemde yer alan iş yükü dağıtılır ve bulutta yer alan hiçbir sunucuya fazladan iş yükü bilmez. Bulutun RAM, CPU ve SSD Disk alanı gibi kaynaklar tamamen kişiye özeldir. Bulutlarda ölçeklenebilirliklerde kaynak artırımı sağlanabilir. Hızlı yüklenme, arıza, bakım ve donanım iyileştirmelerinde web sitelerinde kesinti yaşanmaz. Bulut sayesinde donanımsal değişiklikler sanal olarak gerçekleştirilir. Bulut sunucu sayesinde sitenizde çökme, kısa süreli çalışmama, hız düşüklüğü yaşanmaz.

Uygun Fiyatlı Bulut Sunucu Hangi Sitelerde Kullanılabilir?

Uygun fiyatlı bulut sunucu almanız ihtiyaçlarınızı karşılamak için yetecektir. Çok yoğun şartlara sahip olmayan sitelerde rahatlıkla kullanılabilir. Yoğun iş yükü olan siteler kullandığında da herhangi bir soruna sebep olmamıştır. Bulut sunucu web sitelerin ihtiyaçlarını karşılamaya çalışır. Donanım arızalarından etkilenmez.

Veri kayıpları yaşanmaz. Bu konuda oldukça güvenli bir sisteme sahiptir. Kesintisiz erişim ve performans avantajı bulut sunucu kullanmayı avantajlı kılmıştır. Bu sebeple online satış siteleri, haber siteleri, sosyal platformları, arama motorları, kesintisiz erişimin önemli olduğu siteler bulut sunucular kullanılır.

Bulut Sunucuları İle VPS/VDS Arasındaki Farklar Nelerdir?

Uygun fiyatlı bulut sunucu özellikleri ile pek çok sunucudan ayrılır. Örneğin Vps sunucularında kaynakların sanallaştırılması ile yazılımsal bölümlere ayrılır. Bu bölümler birbirlerinin performanslarından etkilenirken bulut sunucular birbirlerinden etkilenmez. Vps trafik dalgalanmaları konusunda yetersizken olurken bulut sunucular bu konuda daha yüksek bir performans gösterir.  Bulut sunucular kişilere esneklik sunar, Vps sunucusu ise kişilere esneklik sunmaz.

Vps yüksek düzeyde depolama ihtiyacı olan ve uptime oranının yüksek olması gereken sitelerde gerekli ihtiyacı karşılayamaz. Fakat bulut sunucu bu konuda yüksek depolama ihtiyacı ve uptime sunulur. VDS sunucu yani atanmış sunucularda ise az sunucu kaynağı var iken bulut sunucularında daha fazla sunucu kaynağı vardır. Bulut sunucularda bir sunucu çalışmasa bile diğer sunucular sayesinde site çalışmaya devam eder. VDS sunucusunda ise tek bir sunucu olduğu için onun çalışmaması tüm sistemin çalışmaması anlamına gelir.

Bulut Sunucuları İle Dedicated Sunucu Arasındaki Farklar Nelerdir?

Dedicated sunucular yüksek düzeyde performanslı veri tabanlarına sahiptir. Yoğun Ram kullanan uygulamalar, firmalar için uygundur.  Fakat dedicated sunucular tekli yapıya sahip olması bazı sorunlara yol açıyor. Bulut sunucular ise çok bir yapıya sahiptir. Bu sebeple kesintisiz erişim ve geniş kaynaklar bulut sunucuda daha gelişmişken, dedicated sunucuda böyle bir durum söz konusu değildir.

Dedicated sunucuların maliyeti bulut sunuculara göre daha yüksektir. Bulut sunucular maliyet açısından daha uygundur. Hem avantajı daha yüksek hem mali açıdan daha uygun bulut sunucu kullanarak istediğiniz hizmeti sorun yaşamadan kullanın. Güvenlik konusunda bulut sunucusular daha etkilidir. Uygun fiyatlı bulut sunucu kullanmak isteyen kişiler firmamızdan hizmet alabilirler.