Ücretsiz Sanal Pos Nedir ? Woocommerce Sanal Pos Entegrasyonu
WPCS WPCS_VERSION

Müşteri Paneli
TÜRKÇE
WPCS WPCS_VERSION
Ücretsiz Sanal Pos Nedir ? Woocommerce Sanal Pos Entegrasyonu
İYİBİRHOST BLOG

Ücretsiz Sanal Pos Nedir ? Woocommerce Sanal Pos Entegrasyonu

Bu makalemiz de sizlere iyzico sanal pos başvurusu kullanımı ve wordpress alt yapısı ile kullanılan woocommerce sanal pos entegrasyonunun ücretsiz kurulumu hakkında bilgiler ve detaylar sunacağız.

Büyük ve geniş bir kitleye hitap etmek için geniş bir ödeme alt yapısına sahip olması gerekir. Bu sayede ticareti geliştirir ve alışveriş işlemlerinde akşama olmaz. Iyzico tamda bu noktada bireylerin karşısına çıkan bir avantajdır. Web proje Iyzico ile nasıl entegre edilir? Iyzico neden tercih edilir ve Iyzico nedir? Tüm bu merak edilen sorulara yanıt bulunabilecek bir metin hazırlandı.

Iyzico Sanal Pos Nedir Nasıl Kullanılır?

Barbaros Özbuğutu ve Tahsin Isın tarafından 2013 yılında Türkiye’de kurulan  Iyzico özel para ve ödeme hizmeti kuruluşu olarak karşımıza çıkıyor. İngilizce kelimelerin Türkçe okunuşundan oluşan bir isme sahiptir. Easy Check Out İngilizce kelimelerin  kısaltılmış halinin Türkçe okunuşu “Iyzico” olarak ifade edilir. Başta e-ticaret sistemleri olmak üzere Iyzico; ödeme altyapısı imkânını pazaryeri ve bireysel kullanıcılara da sunan yerli bir yatırım türüdür.

Sanal Pos İşletmelere Ne Gibi Kolaylıklar Sunuyor?

Bireylere kolaylıkla hayallerindeki işi dijital ortama taşıma imkânı sunar. Her bütçeye ve işe uygun ödeme imkânı sunması ile çok fazla kullanıcı tarafından tercih ediliyor. 29 binden fazla web projesi içerisinde tercih edilen bir kuruluştur. 3 alanda çok aktif bir rol oynuyor. Bunlardan en önemlisi ödeme alt yapısı sistemi olarak karşımıza çıkıyor. Diğeri ise satış sonrası destek sistemidir. Pazar yeri ödeme sistemi ise diğer rol aldığı bir sistem türüdür. Sahip olunan web site platformunda Iyzico kullanılarak kolaylıkla entegre işlemi yapılabilir. Sanal POS işlemleri ile uğraşmak yerine Iyzico ile bu işlemler kolaylık ile yapılabilir.

Bireysel Sanal Pos Veren Firmalar

İşletme sahibi olmayan fakat ticaret yapmak isteyen bireylere çözümler sunuyor. Her bireye özel çözüm imkânları sunan Iyzico bireysel kolaylık sağlamayı amaçlar. Satışları link oluşturma işlemi sayesinde kolaylıkla gerçekleştirmek mümkündür. Peki Iyzico link kullanmak kolay mıdır?

Ticari bir kuruluşa sahip olmayan ve bireysel satış yöntemi ile satışını gerçekleştirmek isteyenler için  özel bir sistem olan  Iyzico link geliştirilmiştir. Tam üç adımda satış yapmak mümkündür.

İlk adım olarak Iyzico hesap oluşturmak gerekir. Ürün hakkında bilgi ve fotoğraf paylaşımı yapılması şarttır.  Son olarak ödeme alma linki oluşturulması gerekir ve ürün satışa sunulur. Iyzico link kullanımı için herhangi bir web sitesine ihtiyaç yoktur mevcut web sitesinde değişiklik yapılmasına da gerek yoktur.

Woocommerce Eklentisi İle Iyzico Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

WordPress üzerinde bulunan Woocommerce eklentisi, bugün dijital dünyada hizmet vermekte olan birçok web projesi tarafından tercih ediliyor. Woocommerce kullanarak Iyzico sistemi kolayca web projesi üzerinde aktif hale getirilebilir.  Iyzico sistemini aktif hale getirmek için izlenilecek adımlar:

WordPress paneline girilerek eklentiler bölümü açılır. İyzico WooCommerce eklentisini kurmak için yeni eklenti ekle seçeneği seçilir. Ardından yeni kurulan Iyzico WooCommerce eklenti ayarlarının yapılması gerekir. Üç aşamanın ardından e-ticaret sistemi Iyzico ile ödeme alınacak bir sisteme dönüşür.

Iyzico Sanal Pos Başvurusu Yapmak İçin Gerekenler?

Mevcut bir web projesi varsa veya ticari anlamda bir şirkete sahip kişiler kolaylık ile Iyzico sisteme sahip olabilir. Web projesi ürün ve ürün hakkında fiyat ve diğer bilgilerin kullanıma hazır olması önemlidir.  Gizlilik politikası başta olmak üzere satışa dair diğer önemli sözleşmelerin sayfada yer alması gerekir. Web projesinde iletişim ve hakkında bölümü bulunması önemlidir. Ödeme işleminin gerçekleşeceği sistemde  SSL sertifikasının mutlaka bulunması gerekir. Visa ve Master Card logolarına da yer vermek gerekiyor.