Linux VDS Kiralama Fiyatları Nedir? Linux VDS Kiralama Fiyatları Nedir?
WPCS WPCS_VERSION

Müşteri Paneli
TÜRKÇE
WPCS WPCS_VERSION
Linux VDS Kiralama Fiyatları Nedir?
İYİBİRHOST BLOG

Linux VDS Kiralama Fiyatları Nedir?

Günümüzde oldukça yaygın bir kullanıma sahip olduğu için pek çok kişi Linux vds kiralama fiyatları nedir sorusunu sorar. Virtual Dedicated Server olarak geçen VDS, Türkçe karşılığı ise paylaşım yapılmayan sanal sunucu anlamını taşır. Bir başka deyişle, bir fiziksel sunucunun donanımının sanallaştırılması ile meydana gelen sanal sunucuya verilen isimdir.

VDS sunucular oldukça verimli bir niteliğe sahiplerdir. Büyük projeler için en fazla tercih edilen sunucu çeşididir. VDS sunucular kendi kaynaklarını kullansalar da kullanmasalar da atanan kaynaklar sadece ona aittir. VDS, paylaşımlı ayrılmış özel sunucu olarak tanımlanır. VDS sunucusunda kullanıcıların, sunucu üstünde mutlak bir hâkimiyeti vardır.

VDS Sunucu Nedir?

İnsanların oldukça merak ettiği Linux vds kiralama fiyatları nedir sorusu için birçok cevap vermek mümkündür. Son zamanların en popüler bulut sunucu hizmetlerinden bir tanesi olan VDS; kullanıcılarına kendi web sitesi uygulamalarını geliştirmeler için fırsat sunar. Yalnızca geliştirilmesini değil, dağıtmaları ve barındırmaları için de kullanacakları bir sanal sunucuyu kiralama imkânı verir.

Yani VDS hosting’i tercih eden bir kullanıcı belirli bir alanı kiraladığı zaman, o alan o kullanıcının dışında herkes için kullanıma kapalıdır. Böylelikle kullanıcı kendi taleplerine uygun bir şekilde alanını istediği gibi kullanabilir. VDS, bir ana fiziksel makine üstünde bulunur ve sanallaştırılarak bir sunucuya dönüşüm sağlar.

VDS Sunucu Özellikleri

Sunucular ile bağlantısı bulunan hemen hemen herkes Linux vds kiralama fiyatları nedir, sorusuna bir cevap arar.  VDS sunucu diğer sunuculara kıyasla daha fazla gelişmiştir ve her kullanıcının kendisine ait işletim sistemi bulunur. VDS serverlarının üstünde birbirinden bağımsız bir biçimde faaliyet gösteren işletim sistemleri veya sunucu yazılımları yer alır. Böylelikle sanal kısıtlamalar yazılımsal anlamda ortadan kaldırılabilir.

VDS sunucusunda kullanıcılar diledikleri işletim sistemini kurarak istedikleri değişiklikleri yapma olanağına sahiplerdir.  VDS sunucuları ana makinedeki diğer sunucular arasında oldukça farklılık gösterir. Böylelikle kaynaklar yalnızca kullanıcıların taleplerine göre kullanılır. Gelişen teknolojiler sayesinde VDS sunucu kullanıcılara daha özel ve daha fazla imkânlar tanır. VDS kiralama için kurumuzu tercih edebilirsiniz.

VDS Sunucu Üst Düzey Performansı

VDS hem üst düzey performans sunması açısından hem de web sayfası için bu performansın sürekliliğini garanti ettiği için Linux VDS sunucu ayrı bir konumda yer alır. Bu nedenle kullanıcılar Linux vds kiralama fiyatları nedir sorusunu sorarlar. Paylaşımlı Hosting tercih edildiği zaman, fiziksel sunucunun ve yazılım uygulamalarının diğer internet siteler ile beraber kullanılması mecbur hale gelir.

Paylaşılan sunucuda pek çok internet sitesi var olduğu için diğer web sayfalarının trafiklerinde oluşabilecek ani bir artış kullanıcının performansını olumsuz yönde etkileyebilir. Bu nedenle VDS sunucular pek çok açıdan diğer sunuculardan daha uygun bir konumda bulunur. Linux,bilgisayar işletim sistemlerinin esas parçası olan çekirdek yazılımlarından bir tanesidir.

Linux VDS Sunucusu Nedir?

Linux VDS yüksek bir performans sağlar. Merak edilen Linux vds kiralama fiyatları nedir sorusu için cevap verilebilir. VDS sunucularda Windows veya Linux işletim sistemleri kullanılabilir. Linux işletim sistemine sahip VDS sunucular Php, Html, Mysql desteklidir. Linux sunucular Linux tabanlı oldukları için Google optimizasyonuna daha yatkın bir konumda bulunurlar.

Ayrıca WordPress, Drupal, Magento gibi içerik yönetim sistemleri de Linux VDS sunucularda yüksek performanslı bir şekilde çalışır. VDS sunucuda yapılan bölümlemede kullanıcı için ayrılan işlemci, harddisk, ram, hat gibi süreçler sabit bir konumda yer alır. Kullanılmasa dahi sunucu üstündeki diğer VDS’ler kullanıcı için ayrılan kaynakları kullanamazlar. VDS sunucu hizmeti için kurumuzu tercih edebilirsiniz.