Kurumsal E-Posta Nedir?
WPCS
Warning: Use of undefined constant WPCS_VERSION - assumed 'WPCS_VERSION' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/h53981/public_html/wp-content/plugins/iyibirhost/views/shortcodes/wpcs.php on line 93
WPCS_VERSION

Müşteri Paneli
TÜRKÇE
WPCS
Warning: Use of undefined constant WPCS_VERSION - assumed 'WPCS_VERSION' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/h53981/public_html/wp-content/plugins/iyibirhost/views/shortcodes/wpcs.php on line 93
WPCS_VERSION
Kurumsal E-Posta Nedir?
İYİBİRHOST BLOG

Kurumsal E-Posta Nedir?

Çoğu şirketin kullandığı kurumsal e-posta adreslerinin şirketin müşterilerinin karşısındaki imajını iyi yönde etkilediği söylenebilir. Bu yüzden özellikle ticaret yapan şirketlerin kaçınılmaz hedeflerinden biri kurumsal e-posta sahibi olmaktır. Kurumsal e-posta, şirket e-postalarının güvenilir sunucularda depolayan bir hizmettir. Kesintisiz altyapısı ve hızı sayesinde şirketlerin işlemlerini daha kolay yapmasını sağlar.

Şirketin dijital dünyayla uyumunu da ortaya koyan bir kriterdir. E-posta kullanıcılarının sayısı çok fazladır ve gelen kutusundaki çoğu posta görünmez olur. Bu sorunu yaşamamak için şirketler kurumsal e-posta kullanmayı tercih ediyor. Kurumsal e-posta hizmetleri markanın daha profesyonel görünmesini sağlar. Aynı zamanda marka tanıtımını yapmak isteyen şirketler de yine bu yola başvurur. Alan adının e-posta adresinde yer alması sayesinde marka ve web sitesi tanıtılır.

Nasıl Alınır?

Kurumsal e-postanın alınması için ilk şart bir domainin olmasıdır çünkü adresi alırken alan adı gerekiyor. Bunun yanında hosting sağlayıcısı da seçilir ve daha sonra e-posta hizmeti kurulumu başlar. Şirket içerisinde kimlerin bu e-postaları kullanacağına karar verirken örgütsel yapıda kimin daha aktif olduğu da göz önünde bulundurulmalıdır. Daha sonra genel adres belirlenmeli ve kullanılacak e-posta imzaları hazırlanmalıdır. Gelen kutusundaki mailleri daha kolay takip edebilmek ve yönetebilmek için mail okuyucusu, diğer adıyla e-posta istemcisi kurulmalıdır. Bunu yapabilmek içinse, hesaplar bölümünden e-posta tuşuna basarak önünüze gelen ekrandan genel bilgileri girmeniz gerekiyor. Daha sonra gelen posta kutusu ve giden posta kutusu sunucusu bölümüne adresler ve portlar yazılmalıdır.

Kurumsal E-Posta Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Kurumsal e-posta kullanmak, şirketler için birçok avantajı beraberinde getirir. Gelişmiş e-posta yönetimi sağlayan kurumsal e-posta hizmetleri gelişmiş karantina özelliği, akıllı tespit yöntemleri, global veri tabanı ve çok dilli kullanım gibi birçok özelliği sayesinde yüksek seviyede güvenlik sağlar. Sürekli ve kesintisiz bir erişim sağlayarak şirketlerin faaliyetlerinde aksama olmamasına yardımcı olur. Kurumsal yapılarda, kurumsal e-posta uzantılarından gelen mailler hem müşteriler hem de diğer firmalar açısından şirketi daha güvenli yapar.

Ayrıca web projesini tanıtan e-posta uzantıları sayesinde web sayfanıza trafik de çekmiş olursunuz. İşletme yazışmalarında spam sorunları ve veri ihlalleri gibi sorunlarla karşılaşmak işletmeye ciddi zararlar verir. Bu sorunlardan korunmak ve gelişmiş güvenlik teknolojilerinden yararlanmak için şirketler, kurumsal e-posta adreslerini kullanırlar.

Kurumsal E-Posta Performansını Arttırmak

Şirketlerin hedef kitlelerine ulaşabilmeleri ve onların gözündeki imajlarını iyi yönde oluşturmaları için kurumsal e-posta hizmetlerinin doğru şekilde kurulması gerekiyor.  Kurumsal e-postalar üzerinden potansiyel müşterilerinize göndereceğiniz maillerinizde, konu satırları önemlidir. Etkili ve uygun konu başlıkları, gelen kutusunda mailin göze çarpmasını sağlayacaktır. Başlık konusunda yaratıcı olmak başlığın çekici olmasına da yardımcı olur. E-postaların kişiselleştirilmesi de müşterilerin şirketleri daha iyi tanımasını sağlar.

Mobil üzerinden de kullanabileceğiniz kurumsal e-postaları müşterilerinizin de mobil üzerinden girerek okuması muhtemeldir. Günümüzde e-posta hizmetleri mobil üzerinden de çok fazla kullanılmaya başlanmıştır. Bu yüzden mail gönderilirken mailin mobil üzerinde nasıl göründüğü iyi bir performans için test edilmelidir.

Normal E-Postalardan Farkı Nedir?

Web hosting firmalarından alınan hosting hizmetleri içerisinde standart e-posta hizmetlerini de bulundurur. Birçok kullanıcı aynı IP adresi ve mail sunucusunu kullanır. Bu da mail kutusunun çok fazla spam e-posta ile dolmasına, e-posta teslimatında gecikmelere ve hizmet kesintilerine sebep olur. Sorunsuz ve kesintisiz e-posta hizmeti için kurumsal e-posta hizmetleri kullanılması şarttır. Mail trafiğinin doğru şekilde yönetilebilmesi ve veri kaybına engel olunması için şirketler bunu tercih ediyor.