Kurumsal E Posta Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler 2021
WPCS WPCS_VERSION

Müşteri Paneli
TÜRKÇE
WPCS WPCS_VERSION
Kurumsal E Posta Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler 2021
İYİBİRHOST BLOG

Kurumsal E Posta Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler 2021

Gün geçtikçe büyüyen dijital ortamlarda ticari şirketlerde yerini almış ve imajlarını doğru şekilde bu ortamlara taşımayı hedeflemiştir. Dijital piyasalarda yer edinmek için kurumsal bir e posta adresi almak durumundadır. Marka tanıtımınızı profesyonelleştiren  E posta almanın ticari işletmeler için önemi büyüktür.

Kurumsal E-Posta Nedir?

Kurumsal olarak bilinen e posta sahip olunan işletmenin uzantısının olduğu web projesini içeren isimden oluşur. Bu e postada şirkette çalışan kişilerin isim ve soy isim gibi uzantılardan oluşan isimleri mevcuttur. Firma ve operasyonel işleri de kullanılan web sitelerinin ismi kullanılabilir.

Kurumsal E Posta Adresi Almak İçin Neler Yapılır?

Kurumsal bir e postanın alınabilmesi için bir domain’in olması şarttır. Alan adı kaydı yapılarak hosting sağlayıcı seçilmesi ardından e postanızı belirleyebilir sitenizi kurabilirsiniz. Eposta kurulduktan sonra kurumsal olan e posta adreslerinin yapılandırma işlemlerinin yapılması gerekir. Eposta yapılandırma da bazı dikkat edilmesi gereken hususlar şöyledir;

  • Kurumsal e posta zincirindeki genel adresler belirlenir
  • Kurumsal yapıda çalışanların belirlenmesi
  • com gibi olacak şekilde belirlenmesi

Kurumsal e postalarda kullanılacak e postaların imzalanması gibi hususların yapılması gerekmektedir. Adım adım işlemleri tamamladığınızda kurumsal bir e posta adresi kurmaya artık hazırsınız demektir.

Kurumsal E-Posta İstemcisinin Kurulması

Mail okuyucu olarak adlandırılan kurumsal e posta istemcisi ile maillerinizi hızlı ve pratik bir şekilde yönetirsiniz. En yaygın şekilde kullanılan dünya çapında da kullanılan istemciler arasında yer alan  Mac Mail ve Thunderbird popülerdir. Kullanacağınız cihazlara göre istemcileri kullanabilirsiniz.  Eposta istemcileri isimleri aynı olsa da tek biçimde kurulur. Kurulurken yapacağınız işlemler şunlardır;

Hesaplardan e posta kısmına bastıktan sonra önce bilgilerinizi isim ve mail adresinizi parola ile yazın. Daha sonra posta kutusu gelen kısımlı sunucusuna portları ve adresleri yazın. Posta kutusu giden kısmına da adresle portları yazarak gelen ve giden posta sunucusuna port bilgilerini yazıp kolaylıkla hosting şirketinden port bilgilerini öğrenebilirsiniz.

Kurumsal E-Posta Sahibi Olmanın Avantajları ve Yararları Nelerdir?

Kurumsal bir  e posta hesabının olması şirket ve firmalar için oldukça avantajlar ve yarar sağlar. Bu yararlar şöyle açıklanabilir. Şirketlerin web projesine ait bir  uzantısı olması sayesinde müşterilerin güveni size karşı artar. Şirketin web sayfasına göz atılmasında ve kazanç sağlamasına katkısı olur.

Site uzantısı sayesinde işletme daha çok tanınır ve bilinir. Kurum içi yazışmalar güven açısından önem taşır. Gerektiği zaman kurum içi yazışmalara tekrar göz atabilir tek nokta da toplayabilirsiniz.

İyi Bir Kurumsal E-Posta Performansı İçin Neler Yapılmalı

Kurumsal e posta adresinde müşteri hedef kitlesine daha iyi hizmet sağlamak için dikkat etmeniz gereken hususlar vardır. Bir hosting hizmeti satın alınırken içerisinde standart olan e posta hizmetleri de bulunur. Bir firmada yüzlerce aynı ip adresten mail sunucusu kullanıldığı için performans düşüklüğü ve aksamalar da olabilir.

Kesintisiz bir hizmet alınabilmesi için kurumsal e posta paketlerinden sizin için uygun olanı seçebilir sorunsuz ve güvenilir bir şekilde postalarınızın önemli kutularda yer almasını sağlayabilirsiniz. Kurumsal e posta paketleri güvenilir, kesintisiz sürekli iletişim ve premimyum e posta özellikleri gibi ayrıcalıklar sunan hizmetler olarak firmanızda daha esnek bir performans çıkarılmasında uygun olarak kullanılabilir.

Etkili konu başlığı oluşturun. Konu satırlarına dikkat edin Kullanıcılara gelen postaların %70 i istenmeyen kutusuna düşer. Kişisel e posta oluşturmaya dikkat edin. Yazı gövdesinde kişi isimleri oluşturmaya ve başlıklarda kullanıma dikkat edin. Mailler artık mobil üzerinden daha çok kullanılmaya başlandığı için mobil dostu olan mail sistemi tercih etmeniz ve kurgulamanız gerekir. Mailleri mobilde nasıl göründüğünü test ederek öğrenebilir kontrol edebilirsiniz.