İşletmelerinizin Bilgilerini Mdm İle Güvence Altına Alın
WPCS WPCS_VERSION

Müşteri Paneli
TÜRKÇE
WPCS WPCS_VERSION
İşletmelerinizin Bilgilerini Mdm İle Güvence Altına Alın
İYİBİRHOST BLOG

İşletmelerinizin Bilgilerini Mdm İle Güvence Altına Alın

MDM sistemleri yani Mobile Device Management, işletmelerin bilgilerini ve teknolojik alan da gösterdikleri birçok hareketlerin senkronizasyon ve yönetimleri konusunda kolaylık sağlayan, firmaların teknolojik anlam da büyük kolaylık yaşadığı ve destek aldıkları teknolojik sistemler arasında yer alır.

MDM Sistemleri Ne İşe Yarar?

Gelişen teknolojinin etkisi ile genellikle akıllı cihazların sürekli yeni modeller ile karşımıza çıkışları, MDM sistemlerine olan ilgi ve alakayı artırmıştır. Yapılan araştırmalar sonu elde edilen verilere göre geçtiğimiz 2020 yılının istatiksellerinde 5,19 milyar kişiden fazlası akıllı cep telefonları kullanıyor. Elde dilen bu rakam ortalama dünya nüfusunun %70 gibi büyük bir oranını karşılıyor.

Aynı zaman da işletmelerin kendilerine ait olan internet ortamını yönetmelerini istemeleri, akıllı cihazların çoğalmasının yanı sıra MDM sistemlerinin önemini ve talep isteklerinin artmasına sebep oluyor.  Akıllı cep telefonları, tabletler veya teknoloji ile gelişen diğer akıllı cihazların, dosya dağıtımlarında, cihaz güvenliğinde ya da idari anlam da yönetim altında olması gereken tüm birimlerin işlevlerini yerine getiren MDM sistemleridir.

MDM Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

Dijital dünyanıza tanımlayacağınız MDM sistemleri, kullanıcıların doğru ve hızlı çalışmalarını aksatmadan, herhangi bir sorun ya da kesinti yaşanmadan, aktif olan internet bağlantınız aracılığı ile cihazlarınızı daha hızlı ve daha etkili bir biçimde yönetme özelliğine sahip olabilirsiniz. MDM sistemleri sayesinde akıllı cihazlarınızın güvenliğini, politikasını, çeşitli yazılım dağıtımlarını veya envanter yönetimlerinizi MDM özellikleri ile kolayca halledebilirsiniz.

MDM Sistemlerinin İşletmelere Ne Faydası Vardır?

MDM sistemleri ile işletmelerinizin bilgilerini güven altına alırken aynı zaman da hem zaman açısından hem de ekonomik olarak kar sağlayabilirsiniz. Bürokratik işlemlerinizde kaybettiğiniz zamanları MDM sistemleri sayesinde daha hızlı sonlandırır ve verimlilik kazanırsınız. Uzaktan kontrol edebilme özelliğine sahip MDM sistemleri ile işlemlerinizi uzaktan da doğru bir şekilde yürütebilirsiniz. Sizin için en önemlisi de MDM sistemleri sayesinde kurumsal verilerinizin istemediğiniz kişiler ile paylaşımını engelleyebilirsiniz.

MDM Sistemleri ile Güvenlik Duvarınızı Oluşturun

Cihazlarınızda tercih edeceğiniz MDM sistemleri, uzaktan erişim özelliği sayesinde cihazlarınızın nerede olduğunu anlık olarak size bildirebilir. Bu sayede mobil cihazlarınızı herhangi bir yerde kaybedilmesi ya da çalınması gibi durumlarda cihazınızın içerisinde yüklü olan verileri uzaktan silip kaybedebilirsiniz. Aynı zaman da cihazını yine uzaktan erişim ile kullanıma kapatabilir veya içerisinde yüklü ve aktif halde olan uygulamaları silebilirsiniz.

Tüm bu işlemleri kolaylıkla sağlayabildiğinizi gibi çalınması gibi olumsuz durumlarda mobil akıllı cihazınız açılması anında emniyet güçleri cihazınızın yerini kolaylıkla tespit ederek ulaşır. Bu sayede işletmelerinizin veya kişisel bilgilerinizi üçüncü şahıslar ile istemeden paylaşmaktan kurtulmuş olursunuz.

MDM Sistemleri Politikası

Mobil akıllı cihazlarınız kamera kapatma, istediğiniz ekran görüntüsü alabilme ve silme, ekran kildi kullanabilme ve parola kilidinin aktif hale getirilmesi gibi birçok özellik taşırlar. İşletmenize ait olan paylaşılmasını istemediğiniz bu uygulamaları MDM sistemleri politikalarınız aktif hale getirerek yönetebilirsiniz. MDM sistemleri güvenlik politikaları tüm akıllı cihazlar için uygundur. Mobil cihaz kullanıcılarınız ile paylaşmak istediğiniz işletmelerinizin yönergelerini, yazılı kağıtlar ile ulaştırmak yerine daha hızlı ve kolay olarak MDM sistemleri tarafından iletebilirsiniz. Bu sayede işletmenize ait tüm işlemleri hızlı bir şekilde halletmiş olursunuz.

MDM Sistemleri Envanter ve Yazılım Yönetimi

İşletmeniz adına oluşturacağınız yazılımlar için MDM sistemlerini tercih ederek birçok çalışanınızı meşgul etmekten kurtulabilirsiniz. MDM sistemleri sayesinde geliştirdiğiniz yazılımları tüm cihazlar da aynı anda açabilir ve kullanabilirsiniz. Hazır uygulamalar için de aynı yönergeyi tercih edebilirsiniz. Tüm bu yazılımlarınızın bilgilerini ve donanımlarını MDM sistemleri envanter yönetimi sayesinde bir araya toplayabilir, kullanıcılarınızın işlemlerini izleyebilir ve analizlere dayanarak verileri oluşturabilirsiniz.