Evde İş Kurma Rehberi ve Yeni Başlayanlar İçin Öneriler
WPCS WPCS_VERSION

Müşteri Paneli
TÜRKÇE
WPCS WPCS_VERSION
Evde İş Kurma Rehberi ve Yeni Başlayanlar İçin Öneriler
İYİBİRHOST BLOG

Evde İş Kurma Rehberi ve Yeni Başlayanlar İçin Öneriler

Eğer düşük maliyetli bir isle başlangıç yapmak ve mali kayba uğramak istemiyorsanız çok fazla iş kolu olduğunu bilmelisiniz. Bu yüzden öncelikle yapmanız gereken hangi işi yapmak istediğinize karar vermek. Günümüzde çok sayıda girişimci evden çalışmaya başladı. Başarılı olmak için doğru adımları atmanız önemli. İşletmenizde sunacağınız hizmet veya ürüne karar verdikten sonra doğru karar olup olmadığını anlamak için kendinize sormanız gereken bazı sorular bulunuyor.

Müşterilere ne vaatte bulunuyorsunuz, sizi bu pazarda uzman yapan ne, bu işi yapmak için gerekli donanıma sahip misiniz yoksa eğitim almanız gerecek mi, pazarlayacağınız ürün veya hizmet hangi ihtiyacı karşılıyor, sezonluk mu yoksa tüm yıl boyunca satılabilen bir ürüne mi sahipsiniz, bir hevesle mi yoksa düzenli devam etmek için mi evden iş kurmak istiyorsunuz, olağanüstü durumlarla nasıl başa çıkacaksınız, ekonominin ve alışverişin zayıf olduğu zamanlarda işiniz nasıl etkilenecek. Bu soruların cevaplarını buldunuz ve bu işe girmek için kesin kararı verdiyseniz sırada müşteri potansiyeli oluşturmakta.

Evden İş Kuracakların Bilmesi Gereken Altın Kurallar

Yapacağınız iş için sunacağınız ürün veya hizmete karar verdikten sonra potansiyel müşterilerin kim olduğu, hangi kesime hitap ettiği, ürünü kimlere satacağınız, işletmelere mi yoksa kişilere mi satış yapacağınız, rakiplerden farkınız nedir, rekabet farklarınız nedir gibi soruların cevaplarını listelemeniz sizin için faydalı olacaktır. Böylelikle geriye dönüp cevaplarınıza baktığınızda başarı oranınızı ve bu işte tutunma şansını doğru bir şekilde görmüş olursunuz.

Kendi İşinizin Patronu Olmak

Evde bir işletme rahat bir iş olarak gözükse de istediğiniz başarıyı elde etmek için bazı sorumlulukları almak ve işlerinizi bir düzene sokmak için günlük genel görevlerinizi yapmanız gerekecek. Bunlar ürünün veya hizmetin devamlılığını sağlamak, ürünün dağıtımını yapmak, fatura kesmek, randevu ayarlamak, sipariş malzemelerini oluşturmak, muhasebe, pazarlama, reklam, dosyalama, telefonla iletişim, e-postaların kontrol edilmesi ve yanıtlanmasıdır.

Ayrıca olumsuz durumlarla başa çıkmak için kontrollü olmanız gerekecektir. Eğer bunları tek başınıza yapamayacağınızı düşünüyorsanız bir ortak bulabilirsiniz. Hem iş yükünüzü hafifletmek hem de bu yolda yalnız hissetmemek adına sevdiğiniz güvendiğiniz birinden destek alabilirsiniz.

Evde Ürün Stoklama ve Alan Dönüştürme

Evden satış yapacağınız ürüne karar verdiniz ve bu ürünleri artık stoklayıp satışlara başlamak istiyorsunuz. Bunu yapmadan önce evinizde bunun için gerekli alan var mı, malzemeler ve kayıtlar için bir yeriniz var mı, home ofisiniz için değiştirmeniz gereken bir yer var mı gibi soruları kendinize sormalısınız. Eğer düzenlenip dönüştürülmesi gereken yerler varsa bunları ürünleri stoklamadan yapmanız gerekecek. Ayrıca bunların size yansıyacak maliyetlerini de hesaplamanın size sürpriz bir fatura getirmeyecektir.

Evden İş Kurmak İçin Gerekli Yasal Prosedürler

Tüm imkanları oluşturdunuz ve son adım olarak işin yasal prosedür kısmına geldiniz. İşi evden de yapsanız bazı uymanız gereken yasal kurallar var. Eğer bunlara uymazsanız hem para cezası hem de işletmenizin kapanarak satış yapmanız kısıtlanabilir. İşletmenizin ruhsatı için gereken evraklar, ödeyeceğiniz vergi tutarları, herhangi bir düzenlemeye tabii olup olmadığız, ürünlerimizin lisanslı olup olmadığı, patentler, web sitesi ücretleri gibi prosedürleri önceden ayrıntılı bir şekilde öğrenmeniz gerekli. Ayrıca ürün veya hizmetiniz için gerekli web sitesi tasarımı, kartvizit ve reklam ücretleri gibi maliyetleri hesaplayıp ürünlerinizin fiyatlarını da ona göre belirlemelisiniz. Devam eden gelir ve giderleri hesaplamak da size ulaşan kar marjınızı ortaya çıkaracaktır. Böylelikle yanlış yaptığınız bir durum varsa bunu çözmeniz kolay