Fiziksel Sunucu Kiralama Avantajları-Hizmet Alın-Deneyin
WPCS WPCS_VERSION

Müşteri Paneli
TÜRKÇE
WPCS WPCS_VERSION
Fiziksel Sunucu Kiralama
İYİBİRHOST BLOG

Fiziksel Sunucu Kiralama

Fiziksel sunucu kiralama ile donanım paylaşımı yapılmasına gerek kalmaz.  Fiziksel sunucular belirli firmalar tarafından size özel olarak satışa sunulur ve sunulan donanımlar üzerinden kiralama işlemi de gerçekleştirilir. Paylaşımlı olarak sunulan sistemlerden daha farklı bir yapıya sahiptir. Diğer sunucu paylaşımlarında server’da pek çok site mevcut olsa da teknik olarak aksaklıklar çok fazla karşımıza çıkabilir. Örneğin; Geç açılmaların yaşanması, sayfaların açılmaması, açılmasını isteğiniz yerden atma gibi sorunları vardır.

Bu sorunu yaşamak istemeyen kişiler fiziksel sunucu kiralama yöntemi başvuruyor. Kiralama işleminde kiraladığınız server donanımı yalnızca size özel oluyor. Donanım ve kiralama seçenekleri firmalar tarafından sunulur. Size fiziksel sunucu kiralama ile ilgili bir bedel sunulur. Ardından da kiralama işlemin tamamlandığında fiziksel sunucunuza bağlanabilirsiniz.

Fiziksel Sunucu Özellikleri Nelerdir?

Fiziksel sunucular diğer sunuculara göre daha fazla yazılım ve donanıma sahiptir. Fiziksel sunucu kiralama işleminin ardından kişiye 24 saat bilgi erişimler üzerinden kontrol yapma imkanı tanınır. Kritik iş çalışmaları olan firmalar, işletmeler bu özelliği sayesinde fiziksel sunucuları tercih eder. Fiziksel sunucu ile güçlü bir donanımı içerisinde barındırır ve sayfanızın rakiplerinizi geçmesine yardımcı olur. Fiziksel sunucuların kaynakları fazladır. Bu sayede yüksek trafik akışı olan internet sitelerine bir rahatlıkla girebilir.

Sanal âlem korsanlarına karşı yüksek güvenlikli bir ortam hazırlar. Saldırılar ve izinsiz girişler engellenir, istediğiniz IP adresini de banlayabilirsiniz. Fiziksel sunucu kiralama işlemini kullanmaya başladığınız andan itibaren 24 boyunca depolama ve izleme işlemi başlatır. İş faaliyetlerinizde kullanabileceğiniz Linux, Windows Server OS gibi işletme sistemlerini kullanma imkanı tanıyarak, işlerinizi daha hızlı ve kolay bir şekilde bitirmenizi sağlar.

Fiziksel Sunucu Kiralama İşlemi İle Hangi Donanımlara Sahip Olunur?

Fiziksel sunucular normal bilgisayarlar ile aynı prensiplerde çalışır. Bu sebeple de donanım birbirine benzer. Fiziksel sunucular içerisinden işlemci, bellek yani ram, sabit disk, Ethernet kart, ana kart ve güç kaynağını barındırır. Fiziksel sunucuları diğer bilgisayarlardan ayıran en önemli özellik ise depolama ve hız konusunda daha gelişmiş olmasıdır.

Fiziksel Sunucu Kiralama İşleminde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Fiziksel sunucu kiralama işlemini yaparken kurumsal bir firmadan bu işlemi yapmaya dikkat edin. Firmalar arasındaki fiyat farklarını araştırmaya özen gösterin. İstediğiniz performansı elde edebilmek için işlemcinin veri merkezleri için uygun olup olmadığını dikkat edin. Ön belleğin boyutu, çekirdek sayısı dikkat edilmesi gereken bir diğer husustur. Ön bellek boyutu ve çekirdek sayısı yüksek olursa veri merkeziniz daha sağlık bir şekilde çalışır. Siz de güvenilir bir firma ile çalışmak istiyorsanız firmamızdan yardım alabilirsiniz.

Fiziksel Sunucu Kiralamanın Faydaları Nelerdir?

Fiziksel sunucu kiralama işlemi size pek çok alanda kullanım kolaylığı sağlar. Gün geçtikçe internet dünyasında yoğun ve büyük siteler kendini gösteriyor. Bu siteler girmek istediğiniz de bazen sunucunuzun vds’leri yetmiyor. Bu sorunu çözmek ve yoğun girişi olan sitelere girmenin tek yolu fiziksel sunucu kiralamadan geçiyor. Bir diğer faydası ise sizin kendinize ait bir sayfanız varsa ve sayfanız hızlı büyümekte ise normal sunucular sayfanızı korumak için yeterli olmayabilir. Güvenlik açısından bazı sorunlar ortaya çıkabilir. Bu sorunları yaşadığınızda size yardım edecek bir firmada bulamayabilirsiniz.

Emek verdiğiniz bir sayfayı güvenlik problemleri yüzünden kaybetmeyi elbette istemezsiniz. Bunun yaşanmaması için kurumsal bir firmadan fiziksel sunucu kiralama yapabilirsiniz. Fiziksel sunucularda gelişimler tamamen sizin kontrolünüz altında olacaktır. Bu sayede güvenlik duvarını aşmaya çalışan birinin IP’sini banlamayabilirsiniz. Fiziksel sunucularda kontrol tamamen sizin elinizdedir. İstediğiniz şekilde işletim sistemini ve yönetim panelini fiziksel sunucularda kullanabilirsiniz. Gerekli bilgi için firmamızdan yardım olabilirsiniz.