Facebook İşletme Hesabı Açma Metotları
WPCS WPCS_VERSION

Müşteri Paneli
TÜRKÇE
WPCS WPCS_VERSION
Facebook İşletme Hesabı Açma Metotları
İYİBİRHOST BLOG

Facebook İşletme Hesabı Açma Metotları

Facebook işletme hesabı diğer ismi ile Business Manager olarak biliniyor. Facebook kullanıcıları tarafından en çok merak edilen konu ise business manager heasbı nasıl açılır sorusunu oluşturuyor. Her geçen gün hatta ger geçen dakika büyümeye ve gelişmeye aralıksız devam eden Facebook küçük ve büyük ölçekli bütün firmalara işletme hesabı açma imkânı sağlıyor.

Sizler de dünyanın en büyük sosyal medya ağı sitesinde kendinize ait olan Business Manager hesabı açabilir, marka ve kalite bilinirliğinizi yükselterek işinizi önemli ölçüde büyütebilir ve etkili bir şekilde takibini ve analizini yapabilirsiniz. İşinizden çok daha randıman almayı ve daha çok kişiye ulaşmayı sağlamak istiyorsanız Facebook işletme hesabı nedir nasıl çalışır ya da ne işe yarar nasıl kullanabilirsiniz gibi sorulara uzak kaldıysanız doğru adrestesiniz. Söz konusu olan işletme hesabı için işinize yarayacak detayları sizler için paylaşıyoruz.

Facebook İşletme Hesabı Sistemi Nedir?

Facebook işletme hesabı uygulaması, Facebook yetkilileri tarafından işletmeler ve reklam verenler için planlanan ve hiçbir ücret talep etmeyen reklam platform aracıdır. Edinilen bu hesap sayesinde işletmenizin hesabını ve reklamlarını tek bir alandan yönetebilir aynı zamanda kontrol edebilirsiniz. Kolaylıklar sağlayan bu uygulama sayesinde marka bilinirliğinizi arttırabilirsiniz.

Facebook Tarafından Sunulan İşletme Hesabının Yararları Nelerdir?

Facebook tarafından sunulan işletme hesabının firmalara oldukça olumlu faydaları vardır. Bu faydalar arasında markanızı doğrulayabilir ve reklamını farklı şekillerde düzenleyebilirsiniz. Bununla birlikte kişisel İnstagram hesabınızı, işletme hesabınıza tolere edebilir ve aynı uygulama üzerinden reklamlarınızı idare edebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarınızı ve hedef kitlenizi tek bir yerden basit bir şekilde belirleyebilirsiniz. Kimin hangi hesaplara erişebileceğini kontrol edebilir, erişim konumlarını ayarlayabilir ve kullanıcı izinlerini rahat bir sistemle kontrol edebilirsiniz. Vereceğiniz reklam harcamalarınızı detaylıca inceleyebilir ve aynı zamanda görsellerinizi etkili bir şekilde izleyebilirsiniz.

Facebook İşletme Hesabı Açma Nedenleri

Basit yönetimi ve etkili geri dönüşlerinden dolayı sıklıkla tercih edilen Facebook Business Manager, aynı zamanda getirdiği bazı mecburi durumlardan dolayı da reklam veren kişiler tarafından da sıklıkla tercih ediliyor. Bunlardan bazıları şu şekildedir: Sahte fake hesaplara son verdiği için oldukça güvenlidir. Teknik anlamda destek ve verim sağlar. Reklam vermek istiyorsanız kesinlikle bir işletme hesabı açmanız gereklidir. Hiçbir ücret talep edilmez ve basit kullanım kolaylığı sağlar.

Facebook İşletme Hesabı Açma İşlemleri

İşletmenizi basit bir sistemle organize etmenizi ve idare etmenizi sağlayacak olan Facebook işletme hesabını açmak da bir o kadar pratik. Size vereceğimiz adımları takip ederek hesabınızı açabilir ve hızlı bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. Ancak unutmamanız gereken en önemli konu sadece iki adet Business Manager hesabı aktive edebilirsiniz. Ayrıca kimlik doğrulama işleminin yapılması için Facebook’da kişisel bir hesabınız olduğundan da emin olmanız gerekiyor. Bütün bu işlemleri oluşturduktan sonra sırasıyla şu adımları takip edebilirsiniz.

Edindiğiniz Facebook hesabınız üzerinden oturum açın.

Business.facebook.com adresine ulaşın.

Hesap oluştur butonunu seçin.

İşletmeniz için gerekli olan bütün bilgileri doğru bir şekilde girin ve ilet butonunu seçin.

Facebook İşletme Hesabı Doğrulama İşlemi

Yapılacak olan doğrulama işlemi sayesinde Facebook gerçek işletmeleri diğerlerinden önemli ölçüde ayırt ediyor ve ihtiyaç duydukları kolaylıkları ve özellikleri işletme sahiplerine iletiyor. Bu bakımdan Facebook İşletme hesabı edindiğinizde, işletme hesabınızı doğrulamanız Facebook’un resmi işletmenizi tanıması açısından oldukça önemli olan bir konudur. Facebook işletme hesabı açma işlemleri bu direktifleri takip ederek basit bir şekilde yapılıyor.