En İyi WordPress Eklentileri (2021)
WPCS WPCS_VERSION

Müşteri Paneli
TÜRKÇE
WPCS WPCS_VERSION
En İyi WordPress Eklentileri (2021)
İYİBİRHOST BLOG

En İyi WordPress Eklentileri (2021)

Birbirinden farklı ve yine birbirinden ilginç eklentiler WordPress bünyesinde bulunmaktadır. Seo eklentilerine de yine WordPress’ten ulaşabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey WordPress eklenti deposu aracılığı ile eklentileri indirmek.

Woo Commerce (Online Satış Eklentisi)

Woo Commerce, online satış eklentilerinin en iyisidir. Woo Commerce ile sadece maddi ürünleri değil dijital olarak indirilebilen ürünleri de kolaylıkla satışa çıkarabilir ve satabilirsiniz. Woo Commerce, birçok farklı tema ile sorun çıkarmadan çalışmasının yanı sıra giriş düzeninden satıl alma kısmına kadar her detayın düzenlenmesine olanak sağlayan harika bir programdır.

Yoast SEO (SEO Eklentisi)

WordPress’in vazgeçilmez seo eklentilerinden birisidir. Birçok seo ayarını yapmanıza olanak sağlamasının yanı sıra yazı içeriklerinin nasıl olması gerektiği konusunda da sizleri yönlendirmekte ve yol göstermektedir. Her bir kurala dikkat edip ayarlamalarını düzgün sağladığınız zaman faydalarını kesinlikle göreceksiniz.

Yoast SEO’nun Özellikleri

 Seçtiğiniz odak kelimeleri yazılarınızda uygun şekilde kullanmanıza olanak sağlar. Sayfa analizi, görüntü alt eklentileri de dahil yayının tümünde anahtar kelimelerin kullanılıp kullanılmadığını kontrol eder.  En başarılı olmak isteyen ve başarılı kalmak isteyen herkes kullanmalıdır.

WP Fastest Cache (Önbellek Eklentisi)

WordPress kullanıcılarının kullanması gereken, sayfalara önbellekleme yapmaya yarayan, html, css ve javascript benzeri site hız durumunu etkileyen dosya boyutlarını küçültme ve sıkıştırma işlemi yapan harika bir eklenti olarak karşımıza çıkıyor wp fastest cache. Bunların dışında artı olarak içerisinde bulunmakta olan cdn desteği, kolay kullanımlı ara yüzü sayesinde kullanıcı destekli olarak diğer cache eklentileri arasından kolay bir şekilde sıyrılıyor.

WP Fastest Cache in Özellikleri

Kullanımı ve kurulması oldukça kolaydır. Zaman aşımından kaynaklı önbelleğe alınan dosyaların belirlenen zamanda silinmesini sağlar.   Oluşturulan sitenin yavaşlamasından şikâyet eden ve site hızına değer veren herkesin kullanması gerekir.

Contact Form 7 (Form Eklentisi)

 İletişim formu sorununuza çözüm getirecek olan popüler uygulamadır. Çok kolay bir şekilde iletişim formunu istediğiniz şekilde düzenleyip istediğiniz sayfada shortcode ile gösterebilirsiniz. Ayrıca istediğiniz mail adresine formların ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Contact Form 7’nin Özellikleri

 Basit ve anlaşılır tasarımıyla sitenize kolay bir şekilde formlar eklemenizi sağlar.   Okuyucuların site sahibiyle kolaylıkla iletişime geçmesini sağlamak isteyen herkes kullanmalıdır.

WPTouch (Mobil Uyumluluk Eklentisi)

WordPress altında çalışan web sitelerin ve blogların, iphone ve ipod touch üzerinde daha rahat görüntülenmesine olanak veren faydalı bir eklentidir. Böylece bu belirtilen eklentiyi sitenizin altyapısına kurduğunuzda, iphone veya ipod touch ile sitenizi ziyaret edenler yani kullanıcılar, siteyi bu cihazlara entegre halde uygun hale getirilmiş şekilde görüntüleyebiliyorlar. Bu da kullanıcılarınızı her koşulda düşündüğünüz anlamına geliyor.

WPTouch Özellikleri

Masaüstü temanızın mobil cihazlara uygun görüntülenmesine olanak sağlar. Sadece masaüstü kullanıcılarına değil her yönden kullanıcıya ulaşmak isteyen her site sahibi kullanmalıdır.

Slider Revolution (Slider Eklentisi)

Web sitenize sadece resim müzik gibi medya ögeleri yeterli gelmeyebilir. Bu konuda da Slider Revolution sizlere tema uyarlamalarıyla ve çok sayıda seçeneğiyle yardımcı olacaktır. WordPress’in harika eklentilerinden bu konu da destek alabilirsiniz.

All-in-One WP Migration (Site Taşıma Eklentisi)

Oldukça kullanışlı ve kullanımı da bir o kadar kolay eklenti. Hosting taşımak için daha iyisi olamazdı. Site yedekleme ve herhangi teknik bir bilgi olmaksızın indirme yapmanıza olanak sağlayan özellikleri vardır. Bu konuları halletmek isteyen herkes kullanmalıdır.

Google Analytics Dashboard For WP

 Sitenizin mevcut haldeki trafiğini, analiz edilmiş verilerini takip etmek ve görmek için her seferinde analitik panelinize girmenize gerek kalmaması adına wp paneliniz üzerinde sizlere anlık izleme imkanı sunan bir eklentidir. Böylelikle verilerinizi takip edebilmek için panelinize giriş yapıyor olmanız yeterli olacaktır. Verilerini kolaylıkla takip etmek isteyen herkes kullanmalıdır.

Imagify (Görsel Sıkıştırma Eklentisi)

Sitenize yüklenen görsellerin boyutlarının fazla olmasını engelleyen ve Google sıralamalarında erken yüklenmenize olanak sağlan güzel bir eklentidir. Bu eklenti sayesinde siteniz geç yüklenmekten kurtulur ve algoritmalarda Google sırlamasında üst sıralarda görünebilirsiniz. Google sıralamalarında yüksek olmak isteyen yüklenen görsellerin boyutlarının yönetilmesinde kolaylık isteyen herkes kullanmalıdır.

Sucuri (Güvenlik Eklentisi)

 WordPress için geçerli bilinen güvenlik altyapı ayarlamalarını mümkün kılan, fayda sağlayan eklentilerden bir tanesidir. Herhangi bir zarar durumu yaratabilecek yazılımları, giriş denemelerini, güvenlik duvarındaki ayaları analiz ederek düzenlemenize olanak sağlayacaktır. Site sahiplerinin sitelerinin güvenliği için kullanmaları gereklidir.