E-Ticarette Sanal Pos Kullanımı
WPCS WPCS_VERSION

Müşteri Paneli
TÜRKÇE
WPCS WPCS_VERSION
E-Ticarette Sanal Pos Kullanımı
İYİBİRHOST BLOG

E-Ticarette Sanal Pos Kullanımı

Son zamanlarda internet ortamında yerin almak isteyen şirket ya da şahıslar kendilerine ait satışa sunmuş oldukları ürün veya hizmetleri e-ticaret aracılığı ile daha fazla alıcısına ulaştırmak ve satmak istiyorlar. E-ticaret üzerinden satış yapmak ve bu anlamda olumlu sonuçlarla karşılaşmak için başarılı olmak son derece önem taşıyor. Fakat başarı sahip olmakta tek başına yetmiyor. Aynı zaman da e-ticaret üzerinde alışveriş işlemlerinin sağlıklı bir şekilde ilerlemesi için bir altyapıya ihtiyaç duyuluyor. Bu ihtiyacın karşılanmasında en çok talep ve ilgi lyzico uygulamasında ağırlık görüyor.

lyzico Ne İşe Yarar?

lyzico ülkemizde 2013 yılından beridir hizmet veren, Barbaros Özbuğutu ve Tahsin Isın tarafından kurulan ve yönetilen, para hizmetleri konusunda hizmet veren özel bir ödeme kanalıdır. İngilizce kelimeler içeren ve Türkçe okunuşa sahip olan ismi ile lyzico, Easy Check Out kelimelerinin kısaltılması halidir. Aynı zaman da ülkemiz için yerli üretim olan lyzico, bireysel kullanıcılara veya pazar yerlerine e-ticaret üzerinde ödeme altyapısı sunar.

lyzico Nasıl Başvuru Yapılır?

E-ticaret üzerinde bir siteye sahip olmanız veya web projeleriniz dahilinde ödeme alabilmeniz için lyzico uygulamasına başvurabilirsiniz. Tasarlamış olduğunuz web projenizde, satışa koyacağınız ürünlerin hazırlanma ve fiyatlandırmasının yapılmış olması, alıcısına sunacağınız ürünlerin gizlilik politikaları çerçevesinde mesafeli satış sözleşmesi içeriğinde iade ve teslimat bilgilerinin yer almış olması, alıcının size ulaşacağı iletişim kanalı ve sizin hakkınızda edinebileceği bilgilerin yazılı olduğu sayfa, ödeme işlemleri için sitenizde mutlaka SSL sertifikasının bulunması, Visa ve Master Card logolarının sitenizde bulunması lyzico uygulamasına hazır olduğunuzu gösterir.

Uygulamanın sitenizde aktifleşmesi, lyzico başvurusu için sizden istenen evrakların sisteme yüklenmesi ile başlar. Yüklemiş olduğunuz evraklar incelemeye alınır ve herhangi bir sorun ile karşılaşmadığında e-ticaret sitenizde lyzico aktif hale gelir.

lyzico İle Sitenizi Düzenli Tutun

Web projelerin ve e-ticaret sitelerinin son zamanlarda %41 oranları ile en çok tercih edilen uygulaması lyzico, WordPress içeriğinde yer alan Woocommerce eklentisi sayesinde internet ortamında sorunsuz hizmet verir.  Sitenize tanımlamış olduğunuz lyzico Woocommerce aracılığı il kolayca aktif hale getirebilirsiniz. Sisteminiz üzerindeki WordPress sayfasında yer alan eklentiler bölümüne girilmesi, açılan sayfada yeni eklenti olarak lyzico Woocommerce eklentisinin kurulması ve ayarlarının yapılması ödeme altyapınız olan lyzico uygulamasını aktif hale getirmeniz için yeterli olacaktır.

Bireysel Kullanımda lyzico Ne İşe Yaşar?

Herhangi bir işletmeniz veya web projeniz bulunmadığı halde e-ticaret üzerinden satış yapmanız elbette ki mümkün olan bir durumdur. Aynı zamanda bireysel olarak da ödeme altyapısı olan lyzico, web siteniz olmadan veya web projenizde herhangi bir değişikliğe uğratmadan size satış imkânı sunmaktadır. Ticaret anlamda herhangi bir bağlantısı bulunmayan bireysel kullanıcılar için özel geliştirilmiş olan link yöntemi sizi sonuca ulaştıracaktır. Bireysel anlamda lyzico üzerinden oluşturacağınız lyzico İşim hesabı, satışa sunacağınız ürünün net anlaşılır fotoğrafı ve detaylı bilgilerin yüklenmesi ve ödemeyi alacağınız linkin sistem üzerinden oluşturulması ile lyzico ile satışa hazır hale geldiğinizi unutmayınız.

İşletmeler lyzıco İle Ne Yapabilir?

E-ticaret üzerinden ulaşmak istediğiniz alıcı kitlenize, 29 binden fazla web projesine dahil olan, ” işiniz için işinize gelen ödeme sistemi” olarak kendisini tanıtan lyzico uygulamasından yardım alabilirsiniz. Genel anlamda ödeme altyapısı, satış sonrası destek ve pazaryeri ödeme sistemi olarak tercih edilir. E-ticaret üzerinden yapacağınız satışların ödemesini herhangi bir bankadan sanal pos alımı yapmak yerine lyzıco tercih edilerek daha kolay ve pratik ödeme kanalı oluşturabilirsiniz.