Dedicated Server Kiralama ve Satın Alma Dedicated Server Kiralama ve Satın Alma
WPCS WPCS_VERSION

Müşteri Paneli
TÜRKÇE
WPCS WPCS_VERSION
Dedicated Server Kiralama ve Satın Alma
İYİBİRHOST BLOG

Dedicated Server Kiralama ve Satın Alma

Dedicated server, diğer bilgisayara göre daha yüksek RAM sahip bir sunucudur. Kişiye özel kullanım imkanı sağlayan dedicated server kurumsal firmalar tarafından kiralanabilir ya da satın alınabilir. Müşterinin isteklerine yönelik hazırlanan donanımları ve çeşitleri mevcuttur. Dedicated server sunucusuna sahip olmak için kurumsal firma ile aylık veya yıllık periyotlar belirleyerek kiralama veya satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Dedicated server kiralama ve satın alma işleminden yaklaşık 24 saat içerisinde sunucunuz teslim edilir. Siparişiniz oluşturulduktan sonra Ip adresi ve giriş bilgileri sizin iletişim adreslerinize gönderilir. Kurulumu oldukça kolaydır. Sizin herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmadan satın aldığınız firmanın mühendisleri tarafından kurulum gerçekleştirilir. Bu işlem yaklaşık 1 veya 2 saat sürer. Ardından sunucunuz erişime açık hale gelecektir.

Dedicated Server Çeşitleri Nelerdir?

Dedicated server, beş farklı türe sahiptir. Türleri ise şunlardır:

1-Temel Dedicated Server: İnternet sitesindeki yoğunluğun belli bir limitinden sonra sunucu zorlanmaya başlar. Bu yoğunluğu kaldıramayan sunucular çökebilir, hız kaybı yaşanabilir ve daha birçok teknik aksaklığa sebep olabilir. Bu sorunların yaşanmaması için bant genişliği, ram, saklama alanı ve işlemcisi daha kapsamlı olan temel dedicated server kullanılır.

2-Yüksek Performanslı Dedicated Server:  Aşırı yüksek yoğunluğu olan sitelerde ve çok fazla veri barındıran firmalar tarafından kullanılır. RAM ve bant genişliği oldukça yüksektir.

3-Bant Genişliği Odaklı Dedicated Server: Genellikle video veya canlı yayın yapan işletmeler tarafından kullanılan sunucu tipidir. Bant genişliği sayesinde video ve canlı yayınların akışlarında kesinti yaşanmaz.

4-Uygulama Odaklı Dedicated Server: Uygulamalar için kullanılan sunucu tipidir. İçerisinde yasal uygulamalar barındırır ve bunları çalıştırır. Uygulamaları çalıştırmak ve barındırmak için tercih edilen sunucu tipidir.

5-Veri Tabanı Odaklı Dedicated Sunucular: MySQL ya da MSSQL gibi veri tabanları için özel olarak kullanılan sunucu tipidir. Veri tabanları üzerinde yüksek performans gösterir.

Dedicated Server Faydaları Nelerdir?

Dedicated server kiralama ve satın alma işlemi ile sahip olunabilen bir internet sunucusudur. Bu internet sunucu tek bir kullanıcı tahsis edilir. Bu özelliği ile paylaşımlı sunuculardan ayrılır. Çünkü paylaşımlı sunucular birden fazla kişiye tahsis edilmiş, ortak kullanıma sahip sunuculardır. Dedicated server sayesinde siteniz için üst düzey güvenlik ile korunur. Diğer sunuculara göre sanal korsanları dedicated server güvenlik duvarını aşamaz.

Dedicated server içerisinde birçok yazılımı barındırır. Herhangi bir sorun karşısından 7/24 hizmet alabileceğiniz bir firma vardır. Yoğun sitelerdeki trafik akışını kaldırabilir. Hız problemi yaşatmaz, yoğunluktan dolayı sayfa çökmez, sayfaların açılmama gibi bir sorunu olmaz. Kapsamlı bir veri tabanına sahiptir. Dedicated server kiralama ve satın alma işlemi için firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

Dedicated Server Ne İşe Yarar?

Dedicated server kiralama ve satın alma işlemini gerçekleştirdikten sonra sunucunun tüm saklama alanı size ait olur. Sizden başka kişi kullanamaz, ortak kullanım alanına sahip değildir. Bu sayede barındırma alanı ile ilgili bir problem de yaşamamış olursunuz. Saklama alanınızı kendiniz belirleyebilirsiniz. Kontrol tamamen sizdedir. Yoğun sitelere giriş yaptığınızda diğer sunucularda görülen yavaşlama, kısa süreli çalışmama durumları siz de görülmez.

Dedicated server yoğun siteler için oldukça kullanışlı bir sunucudur. Kapasiteleri yüksek olduğu için yoğunluklar onun performansını düşürmez. Veri güvenliği için kullanıcı adı ve şifre başkalarında bulundurulmaz. Dışarıya erişimler engellenir. Güvenliğinizin tehlikede olduğunu düşündüğünüz zamanlarda şüphelendiğiniz Ip adreslerin bloklayabilirsiniz.

Dedicated Server Kiralama ve Satın Alma İşlemi İçin Fiyat Aralığı Nedir?

Dedicated server kiralama ve satın alma, işlemi için net bir fiyat aralığı vermek pek doğru olmayacaktır. Çünkü dedicated server fiyatları firmalara göre, seçilen türüne göre değişiklik gösterebilir. Aylık veya yıllık kiralama veya satın alma işlemine göre de fiyatlar değişiklik gösterebilir. Bu sebeple size uygun dedicated server türünü seçtikten sonra firmamızla iletişime geçerek dedicated server kiralama ve satın alma hizmetini alabilirsiniz.