Bayi Hosting (Reseller) Nedir? Bayi Hosting Ne İşe Yarar?
WPCS WPCS_VERSION

Müşteri Paneli
TÜRKÇE
WPCS WPCS_VERSION
Bayi Hosting (Reseller) Nedir? Bayi Hosting Ne İşe Yarar?
İYİBİRHOST BLOG

Bayi Hosting (Reseller) Nedir? Bayi Hosting Ne İşe Yarar?

Bayi Hosting (Reseller) Nedir? Bayi Hosting Ne İşe Yarar?

Hosting araştırması yapan birçok firma tarafından sıklıkla tercih edilen bayi hosting kavramı özellikle orta ve büyük ölçekli işletmeler tarafından tercih edilir. Kullanım kolaylığı sunan bayi hosting çalışmaları genellikle cpanel reseller hosting satın al  pazarlaması yapmak isteyen işletmeler tarafından tercih edilir. Hosting hizmeti alan bir satıcı bu hizmet birden fazla web sitesine sunarak ve kendi belirlemiş olduğu kaynakları bu web sitelerine dağıtarak bir hosting bayisi şeklinde çalışır ve böylelikle kazanç elde eder.

Bayi hosting paketlerinde genellikle birden fazla web sitesi barındırabildiği için hosting satışı yapmak isteyen kişi ya da kişiler tarafından da tercih edilen bir hizmettir. Yönetim paneli bulunan bayi hosting paketlerinde logo Banner kullanılması sayesinde firmalar hem markasını ön planda çıkarabilecek hem de kendi pazarlama ihtiyaçlarına giderebilecektir.

Bayi Hosting Nasıl Çalışır?

Bayi hosting hizmetlerinin çalışma mantığı diğer hosting paketlerine göre herhangi bir fark barındırmaz. Yalnızca bu paket birden fazla sunucu ile paylaşılabilir. Kısacası bayi hosting paketi sayesinde fiziksel bir sunucu sanal olarak bölünür ve böylelikle bir yazılım sayesinde küçük parçalara bölünerek farklı web sitelerini sunulabilir. Aynı zamanda birçok özelliğe göre değişebilen bayi hosting paketlerinde kullanıcılar donanım özellikleri konusunda artırma imkânı da bulabilir.

Daha basit bir şekilde anlatılmak istenirse hosting paketi tercih edecek olan müşterilere bayi hosting kullanıcıları tarafından satış yapılabilir. Böylelikle müşteri ihtiyaçları doğrultusunda bayi hosting sahipleri kazanç elde edilebilir. Her müşterinin ihtiyacı doğrultusunda çeşitli özelliklerinde eklenebilmesi sayesinde bayi hosting kullanıcıları istedikleri paketleri tercih edebilir.

Bayi Hosting Özellikleri

DPU, RAM, HDD gibi çeşitli donanım özellikleri sayesinde site trafiği seçenekleri ile piyasaya sunulan bayi hosting paketleri kullanıcılar açısından büyük kolaylıklar sağlar. Hatta birçok bayi hosting paketinde kullanıcının kendi kaynaklarının kendilerinin belirlemesi de sağlanabilir. Bu özellikler doğrultusunda paketlerde fiyat belirlemeleri değişkenlik gösterir.

Bayi hosting kullanıcıları için özel olarak hazırlanacak olan hosting paketlerinde aynı zamanda hesap sayısı sınırlaması da bulunur. Kullanıcıların istekleri doğrultusunda fiyat belirlemesinde cpanel reseller hosting satın al hizmetinden faydalanabilir.

Bayi Hosting Paketini Kimler Tercih Etmeli?

Bayi hosting hizmeti yalnızca hosting satışı yapacak olan kişi ya da kişiler için sunuluyor olarak görünse de aslında birden çok web sitesine sahip olan firma ve kişiler için büyük bir avantajdır. Böylelikle birden çok web sitesine sahip olan ya da kendi istediği türde içerikler oluşturarak web sitesi satışı yapmak isteyen web geliştiricileri tarafından da bayi hosting paketleri tercih edilebilir.

Kendi alanlarında kendi yazılımlarını geliştirebilen yazılımcılar ise bayi hosting paketlerini tercih ederek yazılım demoları yayınlayabilir. Böylelikle müşterilerine bu yazılımların hosting hizmetini sunabilir.

Bayi Hosting Ne İşe Yarar?

Bayi hosting paketleri cpanel reseller hosting satın al  satışı yapmak isteyen bireyler, birden fazla web sitesine sahip olan kişiler ve yazılım geliştiriciler tarafından büyük bir fayda sağlayan hizmetlerdir. Bayi hosting hizmetlerinde birden fazla web sitesine kaynak dağıtmak ve hosting hizmeti sağlamak ilk amaçtır.

Bayi hosting hizmeti, küçük çapta ve hosting hizmeti vermek isteyen kişi ya da firmalar tarafından çok sayıda web sitesi bulunan firmalar tarafından web sitesi hizmete satışı yapan kişi ya da kişiler tarafından sunulur. Wrb geliştiriciler tarafından ve hosting paketi satın alarak diğer parçaları satış yapmak isteyen kitleler tarafından tercih edilerek büyük kapsamda çalışmalar sunulabilir. Bu nedenle bayi hosting paketi günümüzde oldukça popüler olmuş ve birçok platformda sunulur.