2021 WorldPress İçin En İyi 4 Eklenti
WPCS WPCS_VERSION

Müşteri Paneli
TÜRKÇE
WPCS WPCS_VERSION
2021 WorldPress İçin En İyi 4 Eklenti
İYİBİRHOST BLOG

2021 WorldPress İçin En İyi 4 Eklenti

WordPress kullanıcılara hiçbir kodlama sunmadan diledikleri her alanda web sitesi açma imkânı sunar. Aynı zamanda bu web sitelerine istenilen her konuda içerik ekleme imkânı içerik ekleme imkânı da sunar. Son yıllarda bu özelliğin kullanımı artış gösteriyor. Web sitelerinin yaklaşık olarak %40’ının altyapısını WordPress oluşturuyor.

Word ile yazılan yazıların açık kodlu olarak kullanılmasına imkân sunar. Bu özellik ile ön plana çıkar. Kurumsal firmalar dahil olmak üzere pek çok kişi WorldPress özelliğini kullanmaktadır. İlk olarak blog siteleri için kullanım sunarken şimdilerde e-ticaret siteleri dahil olmak üzere pek çok sitede kullanılır. Bu özellik ile birlikte kolay bir şekilde web sitesi kullanımı söz konusu olur. Web sitesi ile ilgili etkin çözümler sunar. Birbirinden farklı beklentiler ile e-ticaret sitelerinin trafiğini arttırır.

WooCommerce

Çevrimiçi mağazalar için en etkili eklenti çözümlerinden biridir. Ticaret mağazası kurmak isteyen kişiler için ideal eklentiler arasında yer alır. Geniş kitlelere hatta dünya pazarına açılmak isteyen kişiler için web sitesi kurmak çok ideal bir yöntemdir. Web sitesi açmak isteyen kişilerin eklenti konusuna dikkat etmesi gerekir. Sitenizin eklentiler ile uyum içinde çalışması gerekir. Çevrimiçi mağazalarda ödeme seçenekleri ve sitenin kullanım alanı WooCommerce eklenti sistemi ile mümkün olur. E-ticaret sitelerinin işini kolaylaştıran eklentilerden biridir. Farklı ödeme seçenekleri de sunarak kullanıcı memnuniyeti sağlamaya yardımcı olur.

Google Analytics Dashboard fot WP

Hem ülkemizde hem de dünyada özellikle pandemi döneminde ortaya çıkması ile birlikte e ticaret hacminde dikkat çekici bir büyüme söz konusu oldu. Bu büyüme ile birlikte satış hacmi de artış gösterdi. E ticaret işi ile uğraşan kişilerin en çok önemli gösterdiği konulardan biri ziyaretçi trafiği sağlama konusundadır. Bu eklenti yardımı ile e-ticaret sitelerinde oluşan ziyaretçi trafiğine sağlamak mümkün oluyor. E-ticaret sitelerinde büyük bir rekabet ortamı oluşmaya başladı. Bu eklenti yardımı ile rekabet ortamında sıyrılarak ileri doğru gitmek mümkün olur. 2020 WordPress eklentileri arasında en iyileri olarak ortaya çıktı. Son yıllarda en çok tercih edilen eklentiler arasında yer almaya devam ediyor.

Wordfence Security

 2020 WordPress eklentileri arasında ön plana çıkan eklentiler arasında yer alır. Oluşabilecek güvenlik tehditlerine karşı önleyici bir etkiye sahiptir. Böylece web sitenizin iyi bir şekilde korunmasına yardımcı olur. Geniş bir yelpazeye sahip olduğu için her türlü tehdide karşı web sitenizi koruyan bu eklenti ile birlikte yoğun bir güvenlik önlemi almak mümkündür. Veri tabanlarının sürekli olarak güncellenmesi güvenlik tehditlerini meydana çıkarabilir. Böyle bir durum ile karşı karşıya kalmamak adına mutlaka bu eklentiyi web sitenizde bulundurmanız gerekir. Siteniz için güvenlik dışı bir eylemde bulunan IP adresleri listeyi alınır ve sitenize girişini engeller. Web sitesi güvenliği için mutlaka bulundurulması gereken eklentiler arasında yer alır.

Imagify Image Optimizer

2020 WordPress eklentileri arasında en iyi eklentilerden biri olarak karşımıza çıkar. Görsel ağırlıklı siteler için en ideal eklentilerden biridir. Özellikle mobil kullanımda çok yaygın olarak ortaya çıkar. Internet sitesinde yer alan fotoğrafların yavaş açılması gibi problemleri ortadan kaldırır. Yavaş açılan fotoğraflar yararlılık bakımından olumsuz bir etkiye sahiptir. Bu etki sonucunda kullanıcı deneyimi kötü yönde olacağı için ziyaretçi sayısında seri bir şekilde azalma söz konusu olur. Bu eklenti yardımı ile olumlu bir kullanıcı deneyimi sağlamak mümkün olur. Web sitesi sahibi olan kişilerin mutlaka bulundurması gereken eklentiler arasında yer alır.